tirana

Andi Bushati sulmon Ramën: Kurti po merr thika pas shpine nga Tirana

Analisti Andi Bushati tha në emisionin Now në Euronews Albania se avantazhimi i Serbisë në raport me Kosovën në dialog nuk...

Kreshnik Spahiu: E djathta dhe PD do votojnë Dashamir Shehin në Tiranë

Analisti Kreshnik Spahiu e shikon Dashamir Shehin, një kandidaturë të fortë për Bashkinë e Tiranës, nëse do të zyrtarizohet në koalicion...

Kreshnik Spahiu: Partisë Socialiste, 10% e kryebashkiakëve i dalin trafikantë

Analisti Kreshnik Spahiu, duke komentuar arrestimin e Kryerarit të Bashkisë të Bulqizës, Lefter Alla, u shpreh se 1 në 4 kryebashkiakë...

Kryetarja e Shoqatës së Arkitektëve: Çfarë i rriti çmimet e apartamenteve në Tiranë

Matilda Pando, kryetarja e Shoqatës së Arkitektëve tha në emisionin Now në Euronews Albania se faktori i parë që ka ndikuar...

Partizani në fron për 5 ditë, Tirana rimerr kreun. Kukësi i jashtëzakonshëm

Vetëm 5 ditë ka qëndruar në krye të tabelës së Superligës Shqiptare skuadra e Partizanit, e cila është hasur me një...

Parashikimi i analistit: Tiranën e merr Këlliçi, qytetarët do ndëshkojne Ramën

Analisti Genc Burimi beson se Belind Këlliçi, kandidati i Primareve të organizuara nga ish-kryeministri Sali Berisha, do të fitojë përballë kryebashkiakut...

Dhunë dhe flakadanë në derbin Tirana-Partizani, Cara ‘mesazh’ kundërshtarëve

Përballja numër 169 në derbin e kryeqytetit mes Partizanit e Tiranës është fituar nga skuadra e demave, në një ndeshje që...

Përfundon derbi i kryeqytetit, Partizani mposht 2-0 Tiranën

Është mbyllur me fitoren e të kuqve derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës. Partizani triumfoi me rezultatin 2-0 në një...

Derbi i 169-të i kryeqytetit, rrëfehen të dy trajnerët, Shehi: Dua fitoren

Partizani dhe Tirana përballen në ‘Air Albania’ në derbin numër 169 të kryeqytetit në Superligën Shqiptare. Të dyja skuadrat kanë zhvilluar...

Derbi Tirana-Partizani, policia njofton rrugët që do të bllokohen në kryeqytet

Policia e Tiranës ka publikuar planin e masave për mbarëvajtjen e derbit të kryeqytetit Partizani-Tirana, që do të zhvillohet këtë të...

“Air Albania” pret derbin, interes i madh nga tifozëritë për Partizani-Tirana

Tifozët e Partizanit do të duhet të presin ende për të shijuar një derbi në stadiumin e tyre. Edhe pse u...

Barometri zbulon 5 problemet më të rëndësishme me të cilat përballet kryeqyteti

Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët e Tiranës se cilat janë 5 problemet më të rëndësishme me të cilat përballet...

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD: Tirana nuk po na mbështet për protestat

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Blendi Sulaj thotë se në protestat e organizuara më parë nga kjo forcë politike,...

Thirrja e Belind Këlliçit: Ndryshimi duhet të nisë nga Tirana

Deputeti i Partisë Demokratike Belind Këlliçi në fjalimin e tij në protestën e thirrur nga PD, u përqendrua tek kryeqyteti me...

Eksperti Çoçoli: Tirana më e shtrenjtë se Beogradi, 4000 euro/m2 në ish-Bllok

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli thotë se Tirana është kryeqyteti më i shtrenjtë në rajon, madje edhe se Beogradi për apartamente...

Hap fals për Partizanin, Tirana shkëputet 4 pikë nga vendi i dytë

Tirana ka regjistruar një tjetër fitore në kampionat këtë herë ndaj Erzenit, ku tashmë shkon në kuotën e 34 pikëve. Ndeshja e...