Tiranës

“6000 euro metri”, arkitektja: Ja kush do qëndrojë në kullat e Tiranës

Matilda Pando, kryetarja e Shoqatës së Arkitektëve tha në emisionin Now në Euronews Albania se kullat që po ndërtohen në qendër...

KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren e Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës, Rexhina Merlika. Vendimi për gjyqtaren Merlika u dha...

Qytetarët e Tiranës tregojnë sa të rëndësishme janë zgjedhjet lokale

89% e qytetarëve të Tiranës janë në dijeni që në 14 maj votohet për të zgjedhur kryetarin e Bashkisë. 8.9% e...

Si e vlerësojnë qytetarët e Tiranës punën e qeverisë, opozitës dhe partive politike

Gjetjet e Barometrit tregojnë se 49.1% e kryeqytetasve e vlerësojnë punën e qeverisë vitin e kaluar me mirë/shumë mirë, ndërsa 46.6%...

1500 nxënës ekselentë të Tiranës marrin bursa

Rreth 1500 nxënës ekselentë do të përfitojnë bursa për vitin 2022-2023. Ky lajm është dhënë nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion...

“Inceneratori i Tiranës pa hetim”, Kryemadhi: S’kam besim te Prokuroria

Deputetja e Partisë së Lirisë Monika Kryemadhi tha në një intervistë për Euronews Albania se, denoncimi me fakte që ajo ka...

Kryemadhi: Të ndalen pagesat ndaj inceneratorit të Tiranës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi, i bëri thirrje qeverisë të ndal pagesat ndaj inceneratorit të Tiranës, pronarët e të...

Babagjyshi në mes të Tiranës, Biçaku: S’e bëj për lekë, marr kënaqësi nga fëmijët

Nëse keni kaluar nga sheshi ‘Skënderbej’ nuk ka mundësi mos ta keni parë babagjyshin e vërtetë. Ai është Dan Biçaku me origjinë...

“Në magazinat e pista të Tiranës gjenden baza të NATO, ja çfarë duan spiunët rusë”

Juristi Kreshnik Spahiu thotë se spiunët rusë që rekrutohen në Shqipëri nuk janë të interesuar për bazat e vjetra ushtarake të...

Si po ndodh radikalizmi fetar në zonat afër Tiranës

Pastori Paulin Vilajeti thotë se shumica e njerëzve që radikalizohen nuk kanë një alternativë me të cilën të ballafaqohen. Ai tregoi në...

Ndryshime në policinë e Tiranës, Rrumbullaku firmos 2 emërime

Ndryshime në policinë e Tiranës. Pas pezullimit nga detyra të kryekomisar Bujar Mehmetaj për ndërtimet pa leje, në komisariatin nr. 1...

Prokuroria e Durrësit merr të pandehur ish-kryeprokurorin e Tiranës

Prokuroria e Durrësit ka marrë të pandehur Petrit Fushën, ish-drejtues i Prokurorisë së Tiranës. Fusha akuzohet për fshehje dhe deklarim të rremë...

Shoferët ‘kamikazë’, mbi 3000 drejtues mjetesh të dehur e pa patentë

Vrasjet në timon po kthehen në shqetësim serioz. Mbi 3 mijë shoferë janë kapur në gjendje të dehur, nën efektin e...

Fëmijët ukrainas në Shqipëri vazhdojnë arsimimin

Ambasadori i Ukrainës në Shqipëri, Volodimir Shukrov deklaroi sot se të gjithë fëmijët ukrainas në Shqipëri, kanë mundësi të vazhdojnë procesin...

Plehrat e 5 bashkive në inceneratorin e Tiranës, 3,2 mln euro për transportin

Të gjitha bashkitë e qarqeve Tiranë dhe Durrës do të depozitojnë mbetjet në inceneratorit të Tiranës. Euronews Albania ka mësuar se përveç...

Qeveria të ndërpriste kontratat për inceneratorët, thotë ish-deputetja e LSI

Qeveria duhet të kishte ndrëprerë kontratat për inceneratorët për sa kohë ka deputetë e zyrtarë te arrestuar, dhe drejtues të kompanive...