tornado

​Një i vdekur nga tornadoja në Holandë

Një tornado goditi qytetin bregdetar holandez Zierikzee, në jugperëndim të vendit, duke vrarë një person dhe duke plagosur dhjetë të tjerë. “Për...

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë...

43 të plagosur nga tornadot në Gjermani

43 persona janë plagosur si pasojë e tornadove që kanë goditur Gjermaninë të premten, raporton Policia vendase. Meterologët Gjerman kanë konfirmuar se...