toyota

Berisha: Basha të përgjigjet për aferat

Nëse ka një njeri që duhet të pyetet për afera pas Edi Ramës dhe ministrave të tij, është Lulzim Basha. Kështu u...

Gazetari zbardh skemën e dërgimit të parave të shqiptarëve në Belgjikë

Krimi më i madh i shqiptarëve në Belgjikë është pastrimi i parave, thotë gazetari Fatos Mahmutaj. Gjatë emisionit "Now", Mahmutaj shpjegoi se...

Do ketë veprime të tjera për Bashën lidhur me ‘Toyota Auris’, thotë gazetarja

Prokurorët belgë do të kryejnë veprime për Lultim Bashës në kuadër të hetimit për çështjen 'Toyota Auris'. Kështu tha në emisionin “Now”...

Hoxha: Basha s’ka menduar se ‘Toyota Auris’ do hetohet nga belgët

Gazetari Artan Hoxha tha se Lulzim Basha nuk ka menduar se çështja e “Toyota Auris” do të shkonte në hetim të...

Prokurorët belgë në Tiranë nuk po merren vetëm me Toyota Yaris

Prokurorët belgë kanë më shumë se tre ditë në Tiranë duke mbledhur të dhëna për dosjen Toyota Yaris. Hetimet për çështjen kanë...

Basha në SPAK për ‘Toyota Yaris’: Jam në dispozicion të drejtësisë belge

Lulzim Basha tha se është i gatshëm të bashkëpunojë me drejtësinë belge lidhur çështjen ‘Toyota Yaris’ për të cilën pasditen e...

Toyota, shitësi më i madh i makinave në botë

Toyota ka shitur 10.5 milionë automjete në botë gjatë vitit 2021. Shitjet e kompanisë japoneze u rritën me 10.1% krahasuar me...