tradhti

Gjenerali rus thotë se u shkarkua pasi akuzoi Ministrinë e Mbrojtjes për tradhti 

Një komandant i lartë rus, Ivan Popov, thotë se u shkarkua nga posti i tij pas mosmarrëveshjeve me oficerët e lartë...

Shqiptari në Itali vrau vajzën dhe plagosi gruan, videon e krimit ja çoi shokut

Avokatja Elierta Myftari ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se Taulant Malaj nuk ka qenë koshient për çfarë ka...

“Flisnin në WhatsApp”, detaje nga dëshmia e Malajt pasi vrau vajzën dhe 51-vjeçarin

Avokatja Elierta Myftari ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se Taulant Malaj ka gjetur mesazhe në rrjetin social WhatsApp...

Fati i Ervis Martinajt, Hoxha: E tradhtuan, e rrëmbyen dhe e eleminuan

Gazetari Artan Hoxha tha në një intervistë për Euronews Albania se 100 ditëshi që kryeministri Rama dha si ultimatum për të...

Futbollisti anglez tradhtoi gruan dhe “i mbylli gojën” të dashurës me 20 mijë paund

Një futbollist anglez ka tradhtuar gruan me një vajzë të cilën e mbante prej vitesh si të dashurën e tij. Për...

Bjellorusia miraton projektligjin e dënimit me vdekje për tradhti të lartë

Dhoma e Përfaqësuesve në parlamentin bjellorus miratoi të martën një projektligji që parashikon dënimin me vdekje për tradhti të lartë për...

Godet Rita Petro: Edhe të mbuluarat me shami tradhtojnë

Poetja Rita Petro e cilësoi tradhtinë në çift si një dukuri që ka ekzistuar në çdo kohë, pasi sipas saj njeriu...

Avokati liston shkaqet e divorceve në rritje, psikologia: Teknologjia problem

Kërkesat për divorce kanë shkuar në 11 mijë. Ka shumë kohë që në Shqipëri këto kërkesa janë rritur konsiderueshëm dhe në çdo...