trafik

Trafik droge me ‘campera’, lihen në burg turistët-trafikantë nga Rumania

Gjykata e rrethit Gjyqësor Vlorë ka dhënë masën "arrest me burg" për katër shtetasit rumun të arrestuar tre ditë më parë...

Taksisti: Shqiptarët s’kanë durim as në shi e as në diell, i bien borisë në trafik

Sipas taksistit, Tasim Hajdari, shoferët në Shqipëri nuk kanë durim as në ditët me shi, por as në ditët me diell. Në...

Nikoll Mëhillaj: Kam prova që ish-drejtori Bajram Ibraj ishte i përfshirë në trafik

Sot mbushen plot 19 vjet nga tragjedia e 9 janarit të 2004 në Karaburun,  ku 21 persona humbën jetën si pasojë...

12 muaj trafik në Durrës, mungesa e një plani nga bashkia shkakton kaos në rrugë

Kjo është panorama e trafikut rrugor në një ditë normale në Durrës, qendrën më të rëndësishme në vend, pas kryeqytetit. Në disa...

Heroinë dhe kanabis, arrestohet 29-vjeçari në Korçë

Një 29-vjeçar në Korçë është arrestuar për trafik të drogave të forta. Policia ka arrestuar heroinë dhe kanabis, të ndara në doza,...

Rama letër krerëve të vendeve të KiE: Hiqni njollën e turpit ndaj kombit tonëë 

Pas fjalimit më 12 tetor në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës, ku kërkoi që rezoluta e vitit 2011 e Dick...

Detajet nga pengmarrja e Indrit Beqirajt

Pasditen e djeshme, në autostradën Durrës-Tiranë është marrë peng Indrit Beqiraj, i proceduar penalisht edhe më herët për trafik narkotikësh. Korrespondentja e...

Dyshohet të jetë marrë peng një trafikant droge

Një trafikant i lëndëve narkotike dyshohet të jetë marrë peng ditën e djeshme në Durrës. Personi me iniciale I.B, udhëtonte me një...

Taksisti Bara: Ora 8:30, kulmi i trafikut në Tiranë

Taksisti Xhevit Bara tha në një intervistë për Euronews Albania, se trafiku në Tiranë nis rreth orës 7:30, e ka pikun...

E “tradhtoi” tatuazhi, kapet në Kolumbi shqiptari i kërkuar nga Interpoli

I shpallur në kërkim nga Interpoli, Deniz Sabri Klironomi (Floroiu) është kapur në Kolumbi. I njohur me nofkën “Guçi”, ai u identifikua...

Të hiqen nga qarkullimi monopatinat elektrike, thotë specialisti

Specialisti i trafikut urban Gerhard Baka tregoi se monopatinat elektrike duhet të hiqen nga qarkullimi. Ai deklaroi për “SOT” në Euronews Albania...

Dita e parë e shkollës, policia në akset rrugore në Tiranë

Policia është angazhuar për të menaxhuar trafikun në ditën e parë të shkollës për këtë vit. 450 mijë nxënës në gjithë Shqipërinë...

VIDEO| Trafik i rënduar në autostradën Tiranë-Durrës, zona mbulohet nga tymi

Rimorkio e një kamioni është shkrumbuar në autostradën Tiranë-Durrës duke shkaktuar shtëllunga tymi dhe trafik të rënduar. Gazetarja e Euronews Albania Kloida...

Si funksionojnë rrjetet e trafikut të emigrantëve? Gazetari raporton nga Franca

Korrespondenti i Euronews Albania Xhensil Shkëmbi raportoi nga Calais në Francë, vendi që mijëra persona përdorin për t’u zhvendosur në Mbretërinë...

Policia britanike kërkon ndihmë për të arrestuar shqiptarin

Policia britanike ka kërkuar ndihmë për gjetjen e vendndodhjes së 31-vjeçarit Terenc Malja. Shqiptari kërkohet sepse mbi të rëndon akuza e...

Trafik i rënduar në autostradën Elbasan-Tiranë

Një varg i madh makinash është parë mesditën e së dielës në autostradën Elbasan-Tiranë. Nuk dihet se çfarë e ka shkaktuar trafikun...