trafik

HARTA: Rrugët që do të bllokohen nesër për ndeshjen

Policia e Shtetit ka marrë masa për menaxhimit e situatës në rrugët e Tiranës gjatë dhe pas ndeshjes mes ekipeve të...

Shqiptarët shpenzojnë 3,3 mln € në 4 muaj për të blerë makina

Mbi 15 mijë makina të reja kanë hyrë në qarkullim në Shqipëri, gjatë 4 muajve të parë të 2022. Kryesisht janë...

E diela pa makina në Tiranë, drejtuesit e mjeteve: Janë ngarkuar rrugët

E diela në kryeqytet ishte pa makina në disa segmente, por me trafik në rrugët pranë tyre. Bashkia Tiranë ka vendosur...

Kreu i ARRSH-së: Rruga e Rinasit është vetëm për aeroportin

Kreu i ARRSH-së Ervis Berberi bëri thirrje për qytetarët që të përdorin rrugë alternative dhe jo atë të Rinasit që shërben...

Gjykata liron detarët e akuzuar për trafik klandestinësh

Ka përfunduar gjykimi për detarët të cilët u akuzuan për shpërdorim detyre dhe ndihmuan në trafikimin e 55 klandestinëve. Bëhet fjalë për...

Eksperti Hodo: Bashkia të krijojë kushte të mira për parkimin, jo gjobitjen

Eksperti rrugor Mamir Hodo tha se bashkia nuk ka studiuar siç duhet problemet e trafikut dhe qarkullimit në mënyrë që t’u...

Policia arreston 26-vjeçarin në kërkim ndërkombëtar për trafikim droge

Policia e Tiranës ka arrestuar një 26-vjeçar që ishte në kërkim ndërkombëtar për trafikim droge. 26-vjeçari S.F. u kap në rrugën Haxhi...

Zbulohet një shtëpi bari në zonën e Freskut

Policia ka zbuluar një shtëpi bari në zonën e Freskut ku ishte lidhur energjia në mënyrë të paligjshme. Nga operacioni i komisariatit...

VIDEO| Momenti i arrestimit të Elsa Lilës

Këngëtarja e njohur shqiptare, Elsa Lila është arrestuar gjatë një operacioni kundër drogës në Itali. Gazeta “La Repubblica” raporton se Lila ishte mes 13...

Arrestohen 4 persona, kontrabanduan qindra shqiptarë në Britaninë e Madhe

4 persona u arrestuan të mërkurën si pjesë e një grupi që kontrabandonte njerëz. Agjencia Kombëtare Britanike e Krimit (NCA) tha...

Basha reagon pas dënimit të Tahirit

Pas dënimit nga Gjykata me 3 vite e 4 muaj burg për Saimir Tahirin, ka reaguar kreu i PD-së Basha ku...

Ekskluzive/ Shqiptari i Ekuadorit rrëfen trafikun e kokainës

Emisioni Sot në Euronews Albania zhvilloi një intervistë ekskluzive me një shqiptar që njeh nga afër tregun e Ekuadorit, pasi ka...