trafikante

Përplasje bandash në Ekuador, eksperti: Shqiptarët janë trafikantët më të rrezikshëm

Situata në Ekuador duket e tensionuar për shkak të përplasjes së bandave shqiptare me ato meksikane. Eksperti i sigurisë, Fatjon Softa komentoi...

“Shqiptarët, trafikantë droge”- Pedagogia zbulon çfarë i tha gjyqtari në Francë

Pedagogia Lorenca Bejko, e cila punon si asistent profesore në një univeristet në Paris, ishte e ftuar këtë të shtunë në...

Ish-drejtuesi i prokurorisë: Politika po strehon në gjirin e vet kriminelë

Eugen Beci, ish-kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda thotë se krimi i organizuar në Shqipëri ka gjetur strehë tek politika duke...

Mbretëresha hungareze e bukurisë ra pre e trafikantëve, mes tyre një shqiptar

Gjithnjë e më shumë detaje tronditëse po dalin në dritë për bandën kriminale në Ballkan që joshi fituesen e Miss Universe...

Trafikantja padit Netflix-in, pretendon të drejtat e serialit ‘Mbretëresha e Jugut’

Një shtetase meksikane, që ka shlyer një dënim me burg në Shtetet e Bashkuara për lidhje me trafikun e drogës, ka...

Ekskluzive l U kap me drogë, 44-vjeçarja tregon si përfundoi transportuese

Raida Kollobani, 44-vjeçarja e dënuar në Itali për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike,  rrëfen pse zgjodhi me dëshirën e saj të...

Pse trafikantët po zgjedhin shtëpitë e barit, sipas ish-drejtuesit të policisë

Shtëpitë e barit janë mënyra që kanë zgjedhur trafikantët për të shpenzuar më pak dhe për të përfituar më shumë brenda...