tragjedi

Video e rëndë| Ekuipazhi i anijes në Greqi shtyn pasagjerin në det, vdes 36-vjeçari

Ekuipazhi i anijes “Blue Horizon” ka shtyrë në det një pasagjer i cili tentoi të hynte në bord dhe ishte me...

“Erdhi e dehur”, dëshmia e 40-vjeçares që vrau motrën: Po i hiqja thikën nga dora

Marsela Pushani plagosi për vdekje të motrën, Amanda Pushani këtë të diel në Tiranë. Kjo e fundit ishte e papunë dhe vuante...

Detaje nga tragjedia në Tiranë, foto e vrasëses së motrës së saj dhe viktima

Amanda Pushani është raportuar e vdekur nga familjarët e saj të shtunën rreth orës 11:40, në Tiranë. Pas autopsisë rezultoi se...

Ditëlindja përfundoi në tragjedi, italianët që vdiqën në Ksamil ktheheshin nga festa

Dy turistë italianë, Domenico Gritto, 24 vjeç dhe Vincenzo Tizzano, 32 vjeç, me origjinë nga Pozzuoli i Italisë humbën jetën sot...

Tragjedi në Suharekë, 8-vjeçari vdes pasi e zënë dyert e oborrit, motra rëndë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Suharekë, ku dyert e oborrit kanë zënë dy fëmijë. I vdekur ka mbetur fëmija tetëvjeçar,...

FOTO| Këta janë 4 viktimat e tragjedisë në Gramsh

Babai Arben Zogu 46 vjeç dhe dy djemtë e tij, 19-vjeçari Ruben Zogu dhe 14-vjeçari E. Zogu janë 3 nga viktimat e...

E trishtë| 32-vjeçari vdes 6 orë pas të vëllait, daja: Nuk e përballoi dhimbjen

Një tragjedi ka ndodhur në qytetin grek të Selanikut, ku sipas mediave të vendit fqinj kanë humbur jetën dy vëllezër të...

Vrau italianin dhe vajzën pas tradhtisë së gruas, shqiptari filmon skenën: I thera

Mbrëmjen e djeshme, shqiptari Taulant Malaj ka vrarë vajzën e tij 16-vjeçare dhe një shtetas italian të identifikuar si Massimo De...

Jep dorëheqjen ministri i Arsimit në Serbi

Ministri i Arsimit Branko Ruzhiç ka dhënë dorëheqjen. Ky vendim pasoi vrasjen masive në shkollën fillore të Beogradit "Vladislav Ribnikar", në...

Pas tragjedisë, sindikata e mësuesve serbë vendos ndërprerjen e grevës në shkolla 

Sindikata e mësuesve të Serbisë ka njoftuar sot se ka vendosur të ndërpresë grevën që filloi të premten për shkak të...

Tragjedi në Arabinë Saudite: Autobusi u përmbys dhe mori flakë, 20 të vdekur 

Të paktën 20 persona humbën jetën kur një autobus i mbipopulluar u përplas në një urë, u përmbys dhe mori flakë...

Aksidenti, denoncimi i fortë: Shefi i stacionit nuk dinte të përdorte sistemin

Një denoncim i fortë është bërë për shefin e stacionit të Larisës pas përplasjes së një treni udhëtarësh dhe një treni...

I vetmi i mbijetuar nga vagoni i parë, ja 20-vjeçari që i shpëtoi aksidentit tragjik

I vetmi i mbijetuar nga vagoni i parë i trenit grek të pasagjerëve që u përplas me një tren mallrash të...

EMRAT/ Konfirmohen 4 viktima shqiptare nga tragjedia hekurudhore në Greqi

Në mesin e 57 viktimave nga tragjedia hekurudhore në Larisa të Greqisë, 4 prej tyre janë shqiptarë. Konfirmimi ka ardhur nga ministria...

“Do ta marr vajzën në kuti, të copëtuar”, flet babai i viktimës 28-vjeçare në Greqi

Një 28-vjeçare është zhdukur pas përplasjes së një treni udhëtarësh dhe një treni mallrash në afërsi të Larisës, në Greqi. Babai i...

“Shoferi i zemrës time”, Gruaja e makinistit në trenin grek rrënqeth me lamtumirën

Gruaja e makinistit që drejtonte trenin e udhëtarëve në Greqi ka rrënqethur me lamtumirën për bashkëshortin. Ajo ka postuar një mori fotosh...