tragjedia

Tragjedia në Gramsh, shefi i zjarrfikëses: Nuk dinin not, mbytën njëri-tjetrin

Kreu i zjarrfikëses në Gramsh ka dhënë detaje të tjera në lidhje me tragjedinë e ndodhur pasditen e kësaj të premteje...

“Faji i bashkisë”| Arrest në shtëpi për administratorin e plazhit në Vilë-Bashtovë

Gjykata e Durrësit ka vlerësuar të ligjshëm arrestimin e administratorit të plazhit në Vilë-Bashtovë ku u mbytën babai 50-vjeçar dhe dy...

Tragjedia me 3 viktima në Vilë Bashtovë, arrestohet pronari i lokalit në plazh

Pronari i lokalit në plazhin e Vilë Bashtovës, ku një ditë më parë humbën jetën  tragjikisht tre anëtarë të një familjeje,...

“Ambulanca u vonua”| Tragjedia me 3 viktima në Kavajë, reagon kreu i Urgjencës

Tre persona humbën jetën tragjikisht të dielën në plazhin e Vilë-Bashtovës, në Kavajë. Babai dhe 2 djemtë e tij të mitur...

GJKKO pranon familjarët palë në procesin “Gërdeci”, Durda: Djalin tim e vrau shteti

GJKKO ka vendosur të bëjë pjesë të procesit Gërdeci 290 persona, familjarë të viktimave dhe të plagosur nga tragjedia e ndodhur...

Një ditë pas tragjedisë në Serbi, lot, qirinj e grumbuj nxënësish pushtojnë shkollën

Memorialë të improvizuar janë ngritur në qytetin e Beogradit, teksa kryeqyteti serb vajton 8 fëmijët dhe një roje sigurie që mbetën...

Përsëritet tragjedia në SHBA, 5-vjeçari vret me armë vëllain 16-muajsh

Një djalë 16-muajsh u qëllua për vdekje nga vëllai i tij 5-vjeçar të martën në një apartament në veriperëndim të Indianës,...

1 vit nga tragjedia në Bullgari, asnjë përgjegjës për vdekjen e 44 shqiptarëve

Një vit pas tragjedisë me djegien e autobusit në Bullgari që mori jetët e 44 qytetarëve të Maqedonisë së Veriut, familjarët...

Ekskluzive, shqiptarja në Seul tregon si ndodhi tragjedia për Halloween

Tragjike dhe e pakuptueshme mbetet akoma ajo që ka ndodhur në Seul të Koresë së Jugut, kur gjatë festimeve për Halloween...

‘Shkova si prind, si qytetar’, Gledis Nano në familjen e 7-vjeçares Avdia

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka shkuar të enjten për një vizitë në familjen Avdia, që dy...

Tragjedia në Himarë, Kumbaro: Policia të jetë në lartësinë që i imponon uniforma

Ministrja e Turizmit Mirela Kumbaro ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur 2 ditë më parë në Himarë, ku humbi...

Sula thirrje ambasadave: Mbështesni Gledis Nanon, Rama do përpiqet ta pengojë

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula ka shprehur mbështetjen e tij për Drejtorin e Policisë së Shtetit, Gledis Nano në lidhje...

AMP tregon si u vra 7-vjeçarja: Nën hetim 5 zyrtarë të policisë kufitare

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka dalë me një deklaratë zyrtare ku tregon si ndodhi ngjarja e një ditë me parë, ku...

I mbijetuari i ‘Otrantos’ lufton prej 25 vitesh për ‘drejtësinë e munguar’

Sot mbushen 25 vite nga Tragjedia e Otrantos, ku anija shqiptare u përmbyt nga forcat detare italiane. 81 persona, shumica gra...