trajner

EMRI | Dinamo me trajner të ri

Dritan Mehmeti është trajneri i ri i Dinamos. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi përmes një njoftimi. Mehmeti ka qenë...

Fernando Santos, trajneri i ri i Polonisë

Polonia, kundërshtari i parë i Shqipërisë në kualifikueset e Euro 2024, ka prezantuar sot Fernando Santos si trajnerin e saj. Përfaqësuesja polake...

Koeman rikthehet në krye të Holandës, premton ndryshime të mëdha

Ronald Koeman u zotua të hënën se do ta kthejë Holandën tek stili futbollit tërheqës dhe sulmues, teksa filloi detyrën e...

Luis Enrique pranë drejtimit të Kombëtares së Brazilit

Trajneri spanjoll, Luis Enrique është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Kombëtares së Brazilit. Sipas të përditshmes "Sport", Enrique është kontaktuar...

Sot prezantohet trajneri i ri i Kombëtares, Sylvinho

Këtë të hënë do të bëhet prezantimi i trajnerit të ri të Kombëtares shqiptare, Sylvinho. Në orën 10:30 do të mbahet një...

EMRI | 48-vjeçari brazilian, trajneri i ri i Kombëtares

Sylvinho do të jetë trajneri i ri i Kombëtares Shqiptare. Lajmi u konfirmua për emisionin “Kubi Sportiv” në Euronews Albania, nga...

Tafaj: Emri i trajnerit të ri të Kombëtares do bëhet publik shumë shpejt

Specialisti i futbollit, Alban Tafaj thotë se shumë shpejt, do të bëhet publik emri i trajnerit të ri të Kombëtares. Në një...

Trajnerët me më shumë fitore në Kupën e Botës

Federata e Historisë dhe Statistikave të Futbollit ka publikuar sot listën e trajnerëve me më shumë fitore në një Kupë të...

Trajneri i Marokut: Duam të fitojmë Kupën e Botës

Me kalimin në gjysmëfinale të Botërorit, lojtarët e Marokut arritën suksesin më të madh, jo vetëm për vendin e tyre, por...

Spanja me trajner të ri, kush do e zëvendësojë Luis Enriken

Luis De La Fuente është emëruar trajneri i ri i Kombëtares së Spanjës. Lajmi është bërë i ditur nga vetë Federata...

Kombëtarja shqiptare zyrtarisht pa trajner

Kombëtarja shqiptare është zyrtarisht pa trajner. Në muajin nëntor përfundonte zyrtarisht kontrata e trajnerit Edoardo Reja, teksa ende nuk dihet se...

Cili do ishte trajneri ideal për Kombëtaren? Flet Ansi Agolli

Ish-futbollisti i Kombëtares, Ansi Agolli thotë se trajneri ideal, do të ishte ai i cili do e dërgonte ekipin kuqezi në...

Rekord italian në Champions, 5 trajnerë axurrë në fazën me eleminim direkt

Futbolli italian ka vendosur një rekord të ri në Uefa Champions League. Për herë të parë në historinë e këtij kompeticioni,...

Altin Rraklli: Kombëtarja ka nevojë për një trajner shqiptar që jeton në Shqipëri

Ish-futbollisti, Altin Rraklli thotë se ekipi kombëtar ka nevojë për një trajner shqiptar, i cili jeton në Shqipëri dhe e njeh...

Emrat që pritet të drejtojnë Kombëtaren

Ilir Daja, Besnik Hasi apo teknikë apo ish-futbollistë nga seria italiane pritet të drejtojnë Kombëtaren në nëntor. Ende nuk ka asnjë njoftim...

Kombëtarja zbret në fushë, Reja: Kjo është finale, s’ka alternativë veç fitores

Shqipëria dhe Izraeli përballet mbrëmjen e sotme në Izrael, ku synimi i kuqezinjve mbeten 3 pikët. Prej së premtes, lojtarët dhe...