trajneri

“Pse vendosa të jetoj në Tiranë”, flet për Euronews trajneri i Kombëtares, Silvinjo

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo tregoi në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania se e kur e kishte pranuar detyrën e...

Trajneri i Polonisë zyrtarisht i shkarkuar, shkak bëhet humbja me Shqipërinë

Jo vetëm fitimi i 3 pikëve dhe afrimi më tej me Europianin e Gjermanisë, por fitorja e kuqezinjve ndaj Polonisë ka...

Trajneri i njohur i shpëton mrekullisht tërmetit: Kujtova se një avion ra mbi hotel

Trajneri i Gambisë, belgu Tom Saintfiet, dhe ekipi i tij ndodhen në Marrakesh për ndeshjen kualifikuese të Kupës së Kombeve të...

Trajneri serb Ivan Gvozdenoviç rinovon për 3 vite të tjera me Skënderbeun

Serbi Ivan Gvozdenoviç do të drejtojë ekipin e Skënderbeut dhe për tre vite të tjera. Ka qënë presidenti i kësaj skuadre Ardian...

Ish-trajneri i Napolit merr drejtimin e “të kaltërve”, e konfirmon Federata

Luciano Spalletti është përzgjedhur për detyrën e trajnerit të kombëtares italiane të futbollit. Vendimi u konfirmua nga drejtuesit e Federatës. Trajneri toskan...

Spalletti trajneri i ri i Italisë, ish-kreu i Napolit merr drejtimin e “të kaltërve”

Luciano Spalletti është përzgjedhur për detyrën e trajnerit të kombëtares italiane të futbollit. Vendimi u konfirmua nga drejtuesit e Federatës. Trajneri toskan...

Revolucion në PSG| Zyrtarizohet trajneri i ri, francezët afrojnë mbrojtësin Skriniar

Shkarkimi i trajnerit Galtier është shoqëruar me ndryshime të shumta tek skuadra e PSG, me klubin francez i cili ashtu siç...

Akuzat për racizëm, arrestohet trajneri i PSG

PSG është aktualisht pa trajner e kjo për faktin se Christoph Galtier është arrestuar nga policia franceze. 56-vjeçari është ndaluar në Nice,...

‘Fati’ i Armando Brojës, trajneri Pochettino merr vendimin, sulmuesi lë pas dëmtimin

Skuadra e Chelseas pritet të ketë shumë ndryshime sa i përket sezonit të ri futbollistik, me trajnerin Pochettino që ka piketuar...

Lampard vendos rekord, trajneri i parë në historinë e Chelsea që e nis me 4 humbje

Chelsea është drejt një dështimi të plotë në Premier Leaguen angleze, ndërsa tanimë është jashtë Champions Leagues. Jo vetëm për këtë sezon,...

Goditi me grusht trajnerin në Vlorë, arrestohet 56-vjeçari

Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë një 56-vjeçar i cili goditi me grusht, trajnerin e ekipit sportiv “Labëria”. Ngjarja ndodhi ditën...

“Duhet stërvitje më shumë”- Arrestohet për përdhunimin e 5 të miturave trajneri grek

Një trajner i arteve marciale në Greqi është arrestuar nga policia, pasi dyshohet se ka përdhunuar 5 vajza të mitura të...

Riktheu trofeun te Milani, Pioli zgjidhet trajneri më i mirë i Serie A për 2022-shin

Rikthimi i ‘Scudetto-s’ tek Milani pas 11 vitesh nuk mund të kalonte pa një vlerësim për trajnerin Stefano Pioli. 57-vjeçari ishte projektuesi...

Ndahet papritur nga jeta trajneri i ekipit shqiptar të futbollit

Është ndarë nga jeta mëngjesin e kësaj të enjteje, Odisea Çipa, trajneri i ekipit të futbollit Butrinti. Mësohet se Çipa ka ndërruar...

Silvinho merr drejtimin e Kombëtares, Duka: Objektivi Euro 2024

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, deklaroi gjatë prezantimit të Silvinhos si traneri i ri i Kombëtares se objektivi...

Trajneri i Belgjikës jep dorëheqjen pas eliminimit nga Kupa e Botës

Trajneri i skuadrës belge të futbollit, Roberto Martinez, ka dhënë dorëheqjen sonte pas eliminimit të ekipit të tij nga Kupa e...