transferim

Milan firmos për 5 vite me talentin belg

Sharl De Keteler është tashmë zyrtarisht një futbollist i ri i Milanit. Pas vizitave mjekësore dhe dorëzimit të dokumentacionit përkatës, futbollisti belg...

‘Nuk do transferojmë asnjë sulmues’, Bajerni refuzon sërish Ronaldon

Një transferim i mundshëm i Kristiano Ronaldos te Bajerni i Mynihut, mbetet kryefjala e kësaj merkatoje verore. Por duket se bavarezët i...

Përflitet për një largim nga PSG-ja, Nejmar tregon vendimin e tij

Futbollisti brazilian, Nejmar ka deklaruar se ndihet i lumtur në Paris dhe se dëshiron të qëndrojë në klubin francez. Ai u shpreh...

De Ligt zyrtarisht te Bayern Munich, kontratë 5-vjeçare për mbrojtësin holandez

Futbollisti holandez, Matthijs de Ligt është tanimë zyrtarisht lojtar i Bayern Munich. Mbrojtësi 22-vjeçar, pasi ka kaluar me sukses testet mjekësore, është...

Armando Broja drejt transferimit te skuadra angleze

Skuadra angleze e West Ham është shumë pranë transferimit të sulmuesit shqiptar, Armando Broja. Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i...

Thomas Strakosha kalon testet mjekësore te skuadra angleze, pritet zyrtarizimi

Portieri i kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha pritet të zyrtarizohet si blerja më e re e skuadrës angleze të Brentford. Gazetari i njohur...

Angel di Maria zyrtarisht te Juventusi

Futbollisti argjentias, Angel di Maria është zyrtarisht pjesë e skuadrës së Juventusit. Gazetari i njohur sportiv për transferimet e futbollistëve, Fabrizio Romano...

Ringritja e Eriksen, nga ataku në zemër te transferimi te Mançester Junajtid

Mançester Junajtid ka bërë një lëvizje të papritur në merkato, teksa është shumë pranë transferimit të futbollistit danez, Kristian Eriksen. Sipas gazetarit...

Newcastle futet në garë për Armando Brojën

Sulmuesi shqiptar, Armando Broja është një ndër emrat më të spikatur në merkaton e verës, ku shumë klube kanë paraqitur interes...

Kosovare Asllani transferohet te skuadra e Milanit

Futbollistja suedeze me prejardhje nga Kosova, Kosovare Asllani është transferuar te skuadra e Milanit. Lajmin e ka zyrtarizuar klubi italian përmes një...

Kristjan Asllani, zyrtarisht lojtar i Interit

Mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani ka kryer vizitat mjekësore dhe i është bashkuar zyrtarisht ekipit të Interit. Lajmi është është bërë i ditur...

Gareth Bale vijon karrierën në kampionatin amerikan

Futbollisti uellsian, Gareth Bale do të transferohet te skuadra amerikane e Los Angeles. Lajmin e bëri të ditur gazetari i njohur për...

Interi arrin marrëveshjen për blerjen e mesfushorit shqiptar Kristjan Asllani

Mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani do të jetë futbollisti më i ri i klubit italian të Interit. Lajmi është është bërë i ditur...

Chelsea po konsideron transferimin e Thomas Strakoshës, sipas gazetarit sportiv

Klubi anglez i futbollit, Chelsea po konsideron transferimin e portierit të kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, i cili aktivizohet me Lacion. Lajmi është...

‘Diçka vdiq brenda meje’, Levandovski kërkon largimin nga Bajerni i Mynihut

Robert Levandovski ka folur sërish rreth largimit të tij nga Bajerni i Mynihut. Sulmuesi polak i ka kërkuar sërish klubin gjerman që...

Levandovski: Epoka ime te Bajerni i Mynihut ka përfunduar

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Robert Levandovski nuk dëshiron që të luajë sezonin e ardhshëm për kampionët e Bundesligës. Lajmin e ka...