transit

Rusia premton hakmarrje për bllokimin e transitit drejt Kaliningradit

Rusia është e acaruar dhe po kërkon me ngulm që BE të zhbllokojë menjëherë kalimin transit drejt Kaliningradit përmes Lituanisë. Pasi Ministria...

Lituania bllokon transitin drejt Kaliningradit, Moska: E paprecedent

Kremlini e ka quajtur të ‘paprecedent’ vendimin e Lituanisë për të bllokuar transitin e mallrave ruse drejt Kaliningradit. Zëdhënësi Dmitry Peskov...