transport

Transporti publik kërkon ndihmë nga qeveria, emergjencë për naftën dhe pagat

Transporti publik është në krizë për të përballuar kostot që vijnë nga cmimi i lartë i naftës dhe shpenzimet e tjera....

Po transportonte 7 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 21-vjeçari

Një 21-vjeçar u kap nga Shërbimet e Komisariatit të Policisë Himarë. Arrestimi i tij u bë në afërsi të fshatit Piqeras, duke...

E reja shoqëroi Martinajn dhe policin drejt Tiranës, dëshmia para hetuesve

Gjykata e Kurbinit la të pandryshuar masën arrest me burg marrë në mungesë ndaj agjentit të policisë që ka ndihmuar, transportuar...

Berisha: Të subvencionohen biletat e transportit urban e interurban

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se turizmi është sektori kryesor në ekonominë e vendit që po vuan krizën, sipas...

Tkurret sasia e mallrave të përpunuar në porte, rritet transporti i pasagjerëve

Tregtia e mallrave përgjatë këtij viti është tkurrur ndjeshëm krahasuar me vitin e kaluar. Të dhënat tregojnë se vetëm në muajin...

S’ka rritje të çmimit të biletës për transportin ndërqytetas, thonë drejtuesit

Përfaqësuesi i shoqatës së transportit ndërqytetas, Shpëtim Vrioni u shpreh se çmimi për biletat ka mbetur i njëjti, por janë vetëm...

Qeveria kompenson transportin urban për të mos rritur çmimin e biletave

Shoqëritë e linjave të transportit urban do të kompensohen për naftën me 100 lekë për litër, në mënyrë që të mos...

Arrestohet pronari i ‘Alba Exotic Fruit’

Policia ka arrestuar të mërkurën pronarin e “Alba Exotic Fruit”. Eduart Dauti ishte shpallur në kërkim për trafik droge. SPAK ka sekuestruar...

Plehrat e 5 bashkive në inceneratorin e Tiranës, 3,2 mln euro për transportin

Të gjitha bashkitë e qarqeve Tiranë dhe Durrës do të depozitojnë mbetjet në inceneratorit të Tiranës. Euronews Albania ka mësuar se përveç...

Qytetarët pa alternativa transporti në ditën pa makina, thotë eksperti rrugor

Dita e lëvizjes në Tirana pa makina i ka lënë qytetarët pa alternativa transporti. Kështu u shpreh eksperti rrugor Islam Qibini, në...

Plani për kursimin e naftës, nga Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë

Lufta në Ukrainë dhe kriza botërore po shtojnë pasiguritë në botë. Një ndër to është edhe furnizimi i tregut me naftë....

Shoferët e transportit ndërqytetas paralajmërojnë rritje të çmimit të biletës

Rritja e çmimit të naftës në 260 lekë për litër ka prekur edhe transportin ndërqytetas. Shoferet e autobusëve në terminalin e transportit...

Përgjysmohen autobusët në qarkullim prej rritjes së çmimit të naftës

Unioni i Transportit Publik ka lajmëruar se sot është përgjysmuar numri i autobusëve që qarkullojnë. Shkak për këtë është bërë rritja...

Nuk do të ketë abone gjatë marsit, njofton Unioni i Transportit Publik

Unioni i Transportit Publik në Tiranë njoftoi të enjten se në mars nuk do të ofrohet shërbimi mujor i abonesë për...