tren

Përplasen trenat në Indi, 50 të vdekur dhe 300 të plagosur

Së paku 50 persona kanë vdekur dhe 300 janë shtruar në spital në Indi, pasi një tren me pasagjerë doli nga...

VIDEO| Treni me kimikate del nga shinat dhe përfshihet në flakë, evakuohen banorët

Një tren i cili transportonte etanol, një kimikat që merr flakë lehtësisht, ka dalë nga shinat në Minesota të SHBA-së. Zjarri përfshiu...

Aksidenti, denoncimi i fortë: Shefi i stacionit nuk dinte të përdorte sistemin

Një denoncim i fortë është bërë për shefin e stacionit të Larisës pas përplasjes së një treni udhëtarësh dhe një treni...

Arrestohet shefi i stacionit hekurudhor në Larisa, akuza për vrasje të shumëfishtë

Shefi i stacionit hekurudhor në qytetin grek të Larisës, ku të paktën 57 persona humbën jetën në një përplasje trenash, është...

I vetmi i mbijetuar nga vagoni i parë, ja 20-vjeçari që i shpëtoi aksidentit tragjik

I vetmi i mbijetuar nga vagoni i parë i trenit grek të pasagjerëve që u përplas me një tren mallrash të...

“Shoferi i zemrës time”, Gruaja e makinistit në trenin grek rrënqeth me lamtumirën

Gruaja e makinistit që drejtonte trenin e udhëtarëve në Greqi ka rrënqethur me lamtumirën për bashkëshortin. Ajo ka postuar një mori fotosh...

FOTO| Shqiptari në trenin e shkatërruar në Greqi, i biri ndjek nga afër kërkimet

Një punonjës i trenit të udhëtarëve që u përplas dje në Greqi është me origjinë nga Lusnja. Ai nuk është gjetur ende,...

Greqia shpall 3 ditë zie kombëtare, aksidenti më i rëndë në dekada

Greqia ka shpallur 3 ditë zie kombëtare në nder të viktimave nga përplasja e dy trenave në afërsi të Larisës këtë...

“Gjak dhe zjarr”, I riu në trenin grek: U duk si tërmet, nxora aq njerëz sa munda

Një pasagjer në vagonin numër 6 të trenit të udhëtarëve në Greqi tregoi për mediat traumën e përjetuar pas përplasjes me...

Të paktën 36 viktima nga përplasja e trenave në Greqi, 85 të plagosur

Një tren me pasagjerë është përplasur me një tren mallrash në veri të Greqisë, duke lënë të vdekur 36 persona, ndërsa...

Flet anëtari i ekipit të shpëtimit: Në tre vagonat e parë, s’kishte asnjë gjallë

Treni i pasagjerëve, që kryente linjën Athinë-Selanik dhe nisej në orën 19:22, doli nga shinat jashtë tunelit të Tempit dhe u...

Tragjedi në Greqi, përplasen 2 trena, 32 viktima

Një aksident i rëndë hekurudhor ka ndodhur në Greqi në orët e para të së mërkurës. Të paktën 32 persona kanë humbur...

Murcia në Madrid: Treni me shpejtësi të lartë i jep fund ‘izolimit’ të juglindjes

Rajoni juglindor i Spanjës i Murcias tani ka një lidhje treni me shpejtësi të lartë me Madridin. Hekurudha AVE, e cila u nis për...

Treni përplaset me makinën në Kroaci, 3 viktima, mes tyre 2 fëmijë

Një vajzë 27-vjeçare dhe një fëmijë 4 vjeç kanë vdekur në vend, ndërsa një vajzë po 4 vjeç ka ndërruar jetë...

Makina përplaset me trenin, 7 viktima në Hungari

Shtatë persona kanë humbur jetën pasi një tren u përplas me një automjet në një vendkalim hekurudhor në jug të Hungarisë...

Gjermania inauguron flotën e parë të trenave me hidrogjen në botë

Gjermania ka inauguruar një linjë hekurudhore të fuqizuar tërësisht nga hidrogjeni e para në botë dhe një hap i rëndësishëm përpara...