tubacion gazi

VIDEO/ Momenti kur tubacioni i gazit shpërthen në flakë gjatë tërmetit në Turqi

Tubacionet e gazit kanë shpërthyer në Turqi prej lëkundjeve të tokës. Bëhet fjalë për tubacionet e gazit natyror në fushën e Amik...

Bullgaria dhe Greqia hapin tubacion të ri gazi, reduktohet varësia nga Rusia

Kryeministri në detyrë i Bulglarisë, Kiril Petkov dhe homologu grek, Kyriakos Mitsotakis kanë përuruar hapjen e tubacionit të gazit, që do...