turistet

Japonia heq kufizimet për turistët e huaj pas 2 vjetësh mbyllje

Japonia do të hapë dyert e saj për turistët e huaj, pas më shumë se dy vjetësh kufij të mbyllur për...

Shqiptarët pushuan në Tiranë e Durrës, bie numri i turistëve vendas në jug

Turistët vendas dhe të huaj zgjodhën më shumë Tiranën dhe Durrësin për të pushuar gjatë muajit korrik. Jugu i vendit mbeti...

Humbën në Karaburun, gjenden pas 3 orësh turistët gjermanë

Një çift gjerman ka lëshuar sinjalin SOS, pasi humbën në gadishullin e Karaburunit. Pas tre orësh kërkim nëpër zonat e thella mbi...

‘Qëndruan 3 orë në Vjosë’, zjarrfikësi tregon si i shpëtuan turistët gjermanë

Pasditen e së hënës 4 turistë u bllokuan në kanionin e Langaricës për shkak të prurjeve të lumit të shkaktuara nga...

Zelenski i kërkon Perëndimit të dëbojë turistët rusë

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski u ka bërë thirrje vendeve perëndimore që të ndalojnë të gjithë vizitorët rusë. Rusët duhet të "jetojnë në...

Rriten me 30% çmimet për pushuesit në Vlorë, të paktë turistët e huaj

Në Vlorë duket se sezoni veror nuk ka nisur ende, pasi vihet re një fluks i paktë i turistëve vendas dhe...

Turistët e huaj ‘pushtojnë’ Tiranën

Shqipëria kryeson listën e vendeve që duhen vizituar, për turistët e huaj. Ata befasohen me lirinë që kanë njerëzit, pas 2...

Qytetarët të ndarë pro dhe kundër kërkesës së Zelenskit për turistët rusë

Presidenti i Ukrainës në fjalën e tij që mbajti dje në parlamentin e Shqipërisë, kërkoi nga ne që të ndalohen anijet dhe turistët rusë. Qytetarët...

Heqja e vizave me Rusinë rrezikon sigurinë kombëtare, thotë deputeti Çollaku

Deputeti i PD-së Kreshnik Çollaku thotë se liberalizimi i vizave me Rusinë vë në rrezik sigurinë kombëtare. “Në një situatë sanksionesh të...