Twitter

Elon Musk kërcënon se do të heqë dorë nga blerja e Twitter

Elon Musk ka kërcënuar se do të braktisë blerjen e Twitter, duke akuzuar kompaninë e rrjetit social se po pengon kërkesat...

Elon Musk rishikon ofertën për blerjen e Twitter-it

Miliarderi Elon Musk ka rishikuar ofertën e tij për Twitter-in, duke hequr dorë nga plani për të financuar pjesën dërrmuese të...

Twitter do paguajë 150 mln dollarë gjobë për shkelje të privatësisë

Twitter do paguajë 150 milionë dollarë gjobë për keqpërdorim të të dhënave private të përdoruesve të këtij rrjeti social, shkruan Reuters. Kompania...

Musk pezullon blerjen e Twitter, shkak profilet e rreme

Miliarderi Elon Musk deklaroi të premten se e ka pezulluar ofertën e tij për blerjen e Twitter, pak kohë pas njoftimit...

Twitter konfirmon largimin e dy menaxherëve kryesorë, shkak Elon Musk

Twitter ka konfirmuar se menaxheri i përgjithshëm, Kayvon Beykpour dhe menaxheri i përgjithshëm i ekonomisë, Bruce Falck, janë shkarkuar pasi kompania...

Elon Musk thotë se do riaktivizojë profilin e Trump në Twitter

Pronari i kompanive “Tesla” dhe “SpaceX”, Elon Musk ka deklaruar se do të lejojë sërish profilin e presidentit Donald Trump në...

‘Nëse vdes…’, Elon Musk bën disa postime shqetësuese në Twitter

Elon Musk ka bërë disa postime shqetësuese në profilin e tij në Twitter pak orë me parë. Edhe pse miliarderi njihet për...

Miqtë e Elon Musk do të kontribuojnë me mbi 7 mld dollarë për blerjen e Twitter

Miqtë e pasur të Elon Mask do të kontribuojnë me një shumë prej 7,14 miliardë dollarë për të mbështetur ofertën e...

Çfarë mund të fshihet pas blerjes së Twitter nga Elon Musk?

Blerja e një prej rrjeteve më të mëdha sociale në botë nga një miliarder i vetëm ka shqetësuar jo vetëm qeveritë,...

Lajçak: Rajoni duhet të shfrytëzojë momentin për integrimin në BE

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, deklaroi sot në forumin “BE përballë Ballkanit” në Sofje, se rajoni...

Elon Musk blen Twitter për 44 miliardë dollarë

Bordi i Twitter ka rënë dakord për një ofertë prej 44 miliardë dollarësh nga miliarderi Elon Musk. Musk, i cili bëri ofertën...

Elon Musk shumë pranë blerjes së Twitter

Elon Musk është pranë arritjes së marrëveshjes për blerjen e Twitter, sipas gazetës New York Times. Lajmi vjen 11 ditë pasi pronari...

Twitter drejt pranimit të ofertës së Elon Maskut

Twitter-i është drejt një marrëveshjeje për t'iu shitur Elon Maskut për 54,20 dollarë për aksion në para kesh, çmimi që Mask...

Kim reagon ndaj veprimit të Berishës pasi largoi Alibeajn nga podiumi

Ambasadorja Yuri Kim doli kundër veprimit të Berishës sot në Kuvend. Ajo u shpreh se largimi nga podiumi që ish-kryeministri bëri me...

Lajçak në Serbi: Presim të zbatohen të gjitha marrëveshjet e dialogut

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në një takim me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç të...

Bordi i Twitter pritet të refuzojë ofertën e Elon Musk, thonë analistët

Shumë investitorë, analistë dhe bankierë presin që Bordi i Drejtorëve të Twitter të refuzojë ofertën e Elon Musk për të blerë...