tym

Tymi i cigareve elektronike shkatërron lëkurën tuaj

Rreth 4.3 milionë njerëz përdorin cigare elektronike dhe sipas shumë studimeve ky zakon mund të shkaktojë dëme të konsiderueshme të mushkërive,...

Zgjidhja e problemit të duhanpirësve nis nga alternativat pa tym 

Duhanpirja mbetet problem global, me 1.3 miliardë duhanpirës në botë. Metodat e deritanishme mjekësore nuk kanë qenë 100% të suksesshme. Institucionei Ndërkombëtare të...

VIDEO| Trafik i rënduar në autostradën Tiranë-Durrës, zona mbulohet nga tymi

Rimorkio e një kamioni është shkrumbuar në autostradën Tiranë-Durrës duke shkaktuar shtëllunga tymi dhe trafik të rënduar. Gazetarja e Euronews Albania Kloida...

Çfarë thonë ekspertët: A mund të reduktohet dëmi i tymosjes së cigares?

“Mënyra të reja për përdorimin e duhanit janë alternativa më pak të dëmshme. Pajisjet pa tym dhe produktet të cilat nuk...

Tym i zi mbi selinë e Inteligjencës në Ukrainë

Tym i zi është parë të ngrihet mbi selinë e Inteligjencës së Ministrisë së Mbrojtjes në Ukrainë. Duket se zjarri vjen...