uashington

Konsumuan milkshake të kontaminuar, humbin jetën tre persona në Uashington

Tre persona vdiqën dhe tre të tjerë u shtruan në spital pasi konsumuan një milkshake të kontaminuar me bakteret listeria në...

Trump niset drejt Uashingtonit, përballet me akuza zyrtare për 6 janarin

Ish-presidenti Donald Trump është nisur për në Uashington, DC, në gjykatën federale ku do të përballet zyrtarisht me akuzat për kryengritjen e...

Uashingtoni rrit sigurinë para paraqitjes së Trumpit në gjykatë

Ish-presidenti amerikan Donald Trump do të akuzohet edhe zyrtarisht në një seancë dëgjimore të enjten, për komplot që të përmbyset rezultati...

Rrëzohet avioni mbi Uashington, fluturoi pa paralajmërim

Autoritetet amerikane po hetojnë rrëzimin e një avioni privat ditën e diel në Virxhinia, i cili po fluturonte në afërsi të...

Von der Leyen vizitë në Uashington më 10 mars 

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen do të udhëtojë në Uashington më 10 mars për një vizitë zyrtare. Sipas njoftimit...

Daçiç: Uashingtoni dhe Brukseli i dinë vijat e kuqe të Serbisë

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç deklaroi se Uashingtoni dhe Brukseli e dinë se cilat janë vijat e kuqe...

Zyrtarja e PL takon kongresmenin e njohur amerikan në Uashington

Floida Kërpaçi, Sekretare për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në Partinë e Lirisë është takuar në Kongresin Amerikan me kongresmenin e njohur Joe Wilson. Përmes...

Një aktakuzë me 16 pika kundër 5 rusëve dhe 2 amerikanëve për pastrim parash

Një aktakuzë prej 16 pikash që akuzon pesë rusë dhe dy amerikanë për komplot për të krijuar një skemë globale prokurimi...

Manja takon Blinken në Uashington: Mirënjohje SHBA-ve për reformën në drejtësi

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja është takuar me sekretarin amerikan të Shtetit Antony Blinken në Uashington. Manja ka publikuar në Facebok një...

Brukseli kundër politikave të Uashingtonit për energjinë e gjelbër

Joe Biden dëshiron ta shohë vetveten si kampion të zhvillimit industrial amerikan dhe si një mbrojtës të interesave amerikane. Por kjo...

Merr flakë apartamenti në Uashington, vdesin 7 persona

Të paktën shtatë persona humbën jetën në Uashington të SHBA-ve, pasi apartamenti në të cilin ndodheshin u përfshi nga flakët. Mediat e...

Mustafi: Çështja e Luginës së Preshevës është në tavolinën e Uashingtonit

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafi teksa ka publikuar një fotografi në rrjetin social Facebook me të deleguarin amerikan për...

Basha ‘sfidon’ Berishën, shfaqet me presidenten e BERZH në Uashington

Në disa foto të shpërndara në rrjetet sociale nga pjesëmarrësit në një aktivitet në Uashington, mes të ftuarve shihet edhe ish-kryetari...

Ministria e Financave “zbarkon” në Uashington, gazetari zbulon arsyen

Gazetari Bardhi Sejdarasi thotë se forcat politike duhet të gjenin konsensusin për të ligjin e amnistisë fiskale. Në emisionin Now në Euronews...

Osmani dhe Kurti takojnë Sekretarin amerikan të Shtetit në Uashington

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë takuar Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken në Uashington. Osmani dhe Kurti...