Uashingtoni

Uashingtoni rikonfirmon mbështetjen për bisedimet e paqes Azerbajxhan-Armeni

Uashingtoni rikonfirmon mbështetjen për bisedimet e paqes midis Azerbajxhanit dhe Armenisë pasi Baku u tërhoq nga një takim i ardhshëm i...

Spahiu: Rama do tërhiqet për Belerin nëse ja kërkon SHBA, jo nga presioni grek

Juristi Kreshnik Spahiu tha për “Now me Erla Mëhillin” se kryeministri Edi Rama do të tërhiqet nga vendimi që është marrë...

“Bashën e pranon Uashingtoni” Ngjela: Nëse di të luajë, vjen në pushtet

Avokati Spartak Ngjela tha në një intervistë për Euronews Albania se Uashingtoni e pranon Lulzim  Bashën ndaj ka perspektivë PD zyrtare. Sipas...

Uashingtoni shton kompaninë kineze të gjenetikës në listën e zezë

Administrata e presidentit të SHBA-së Joseph Biden shtoi 37 kompani në listën e zezë tregtare, duke përfshirë njësi të shumta të...

Avokati Ngjela: SPAK ka ndikim nga Uashingtoni, jo nga politika shqiptare

Për avokatin Spartak Ngjela, Struktura e Posaçme (SPAK) ka ndikim nga Uashingtoni dhe deri më tani, nuk është e ndikuar politikisht. Në...

Ambasadorja e SHBA në NATO: Zona e ndalim-fluturimit, jo opsion në tryezë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në NATO ka theksuar një ditë përpara mbajtjes së samitit të jashtëzakonshëm me ministrat e mbrojtjes...