uefa

Plani i ri për Superkupën, nga Evropa drejt Amerikës, kompeticioni me 4 skuadra

Superkupa e Evropës mund të mos ekzistojë më prej vitit 2024, pas idesë për krijimin e një minikompeticioni të ri. UEFA ka...

UEFA gjobiti Zvezdën: Nuk falen objektet në fushë, lazerët dhe pishtarët 

UEFA gjobiti Yllin e Kuq për dështimin në organizimin e ndeshjes me Maccabi-n, në kuadër të play-off-it për Champions League. Takimi në...

UEFA ndëshkon Turqinë për thirrjet pro Putin në stadium

Skuadra turke e Fenerbahçe është ndëshkuar nga UEFA pasi tifozët e tyre brohoritën emrin e presidentit rus Vladimir Putin gjatë humbjes...

UEFA i beson teknologjinë gjysmë-automatike finales së Realit me Eintracht Frankfurt

Teknologjia gjysmë-automatike e pozicionit jashtë loje, do të jetë një risi e cila pritet të implemetohet në superkupën e UEFA-s mes...

Një varg gabimesh franceze çuan në kaos në Champions League, zbulon hetimi 

Një raport zyrtar mbi skenat kaotike në finalen e Ligës së Kampionëve të UEFA-s në Paris në maj ka ekspozuar një...

‘Tirana zgjedhja e duhur për Conference League’, kreu i UEFA-s letër Dukës

Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin i ka dërguar një letër falënderimi Presidentit të FSHF-së, Armand Duka, ku shpreh vlerësimet për organizimin...

Ministri i Brendshëm francez apel UEFA-s: Të hetohen falsifikuesit e biletave

Qeveria franceze ka mbrojtur veprimin e policisë dhe ka cilësuar falsifikimin e biletave si shkakun e vërtetë të dhunës dhe kaosit...

25 maji, ditë pushimi për administratën në Tiranë

25 maji do të jetë një ditë pushimi zyrtar për administratën publike për qarkun e Tiranës. Vendimi u mor sot në mbledhjen...

Kreu i UEFA-s: Futbolli fitoi ndaj ideve arrogante të miliarderëve

Një ditë pasi UEFA njoftoi shtimin e ekipeve pjesëmarrëse në Champions League duke nisur nga 2024-a, presidenti Aleksander Ceferin, duke folur...

UEFA vendos se ku do të zhvillohet finalja e Ligës së Konferencës në vitin 2023

Institucioni më i lartë i futbollit europian, UEFA ka përzgjedhur stadiumin “Eden Arena” në Pragë, për të zhvilluar finalen e ardhshme...

Ekskluzive| Detajet e organizimit të Conference League në Tiranë

Drejtori i marketingut të FSHF-së Gazmend Malo tregoi se janë ngritur grupe pune për organizimin e Conference League në Tiranë. “Organizimi është...

Liga e Kampionëve mund të ketë format të ri duke filluar nga viti 2024

Kjo javë pritet të jetë vendimtare në lidhje me formatin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve. Nga viti 2024, ky kompeticion mund...

Shqipëria me fat në Ligën e Kombeve, UEFA përjashton Rusinë

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka vendosur këtë të hënë, përjashtimin e Rusisë nga çdo kompeticion futbollistik në rang kombëtaresh dhe klubesh...

UEFA zyrtarizon përdorimin e sistemit VAR në Ligën e Konferencës

Institucioni më i lartë i futbollit europian (UEFA) ka zyrtarizuar përdorimin e sistemit VAR në ndeshjet e mbetura të kompeticionit, Liga...

Përditësimi i UEFA-s, kampionati shqiptar renditet në vendin e 43-të

Institucioni më i lartë i futbollit europian (UEFA) ka kryer përditësimet e fundit për renditjen e kampionateve në Europë. Kampionati shqiptar...

Tensionet në ndeshjen Atletiko-Mançester Siti, UEFA dërgon delegat në Madrid

UEFA do të marrë raporte nga një delegat i tyre dhe arbitri i cili gjykoi ndeshjen çerekfinale të Ligës së Kampioneve...