uji i ftohte

Shembet muri mbrojtës në rrugën e “Uji i Ftohtë” në Vlorë

Gjatë natës ka rënë një pjesë muri së bashku me dherat në rrugën nacionale Vlorë-Orikum. Pjesa e murit është rrëzuar pranë zonës...

Identifikohet 40-vjeçari që qëlloi me armë dje në Vlorë

Policia e Vlorës ka identifikuar dhe ka shpallur në kërkim 40-vjeçarin që qëlloi një ditë më parë me armë zjarri në...

Të shtëna me armë në Vlorë, policia në ndjekje të autorit

Të shtëna me armë janë regjistruar mesditën e së dielës në zonën e "Ujit të Ftohtë" në qytetin e Vlorës. Sipas informacioneve...

Si nisi auditi i KLSH-së për rikonstruksionin e rrugës Uji i Ftohtë-Orikum

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka bërë objekt të auditimeve të tij, rikonstruksionin e rrugës Uji i Ftohtë-Orikum dhe rezultati është...

KLSH: Fondi Shqiptar i Zhvillimit, abuzime me rrugën Uji i Ftohtë-Orikum

Rikonstruksioni i rrugës Uji i Ftohtë-Orikum dukshëm është i projektuar keq nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit. Kontrolli i Lartë i Shtetit e...