ulje

Eksperti i sigurisë rrugore: Nëse e paguan brenda 30 ditëve, gjoba ulet me 20%

Eksperti i sigurise rrugore, Islam Qibini deklaroi se është bërë një propozim për ndryshim të dispozitës në Kodin Rrugor, sa i...

Nafta ulet në bursa | SHBA rrit rezervat, bie ndjeshëm edhe çmimi i gazit

Çmimet e lëndëve djegëse janë ulur këtë muaj, pas vendimit për të hedhur në treg rezervat e naftës. Luhatje të fortë...

Reshje dhe ulje temperaturash, parashikimi i motit për javën

Java që vjen pritet të jetë me reshje shiu në të gjithë vendin. Meteorologia Lajda Porja tha në emisionin Goodmorning Albanians, në...

Nga nesër pritet ulje e çmimit të bukës në Maqedoni të Veriut

Disa nga furrat e bukës në Maqedoni të Veriut bënë të ditur se nga nesër, 1 dhjetor, qytetarët do të mund...

SHBA: Blerjet online në “të premten e zezë” arritën në 9.12 miliardë dollarë

Pavarësisht shqetësimeve për inflacion, konsumatorët amerikanë kanë shpenzuar 9.12 miliardë dollarë për blerje online në të ashtuquajturën e premtja e zezë...

Të ardhurat nga reklamat në YouTube po bien

Kompania mëmë e Google Alphabet raportoi ulje të të ardhurave në tremujorin e tretë, duke përmendur një rënie të të ardhurave...

Ulet çmimi i naftë dhe benzinës, vendimi i ri i Bordit

Bordi i Transparencës ka vendosur që çmimi i naftës të ulet me 2 lekë dhe ai i benzinës me 3 lekë. Çmimi...

Jetëgjatësia në SHBA bie në nivelin më të ulët që nga viti 1996

Jetëgjatësia në SHBA ka rënë në nivelin më të ulët të parë që nga viti 1996, duke vazhduar një rënie të...

Ulet numri i të infektuarve me COVID

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit, në lidhje me situatën epidemiologjike të COVID në Shqipëri. Fatkeqësisht,...

Ulet nafta në bursa, arrin vlerën më të ulët që prej nisjes së luftës

Çmimi i naftës në tregjet globale ka arritur në nivelin më të ulët që prej muajit shkurt, kohë kur nisën edhe...

Të ulet përkohësisht TVSH-ja për produktet e shportës, thotë eksperti i ekonomisë

Për ekspertin e ekonmisë, Klodian Muço duhet të ulet për një periudhë kohore të përkohshme, ulja e TVSH-së për produktet e...

Nga e mërkura ulen temperaturat, parashikimi i motit për javën

"Duke filluar nga e mërkura do të ketë një tërheqje të valës së të nxehtit, duke sjellë ulje të temperaturave të...

Ulet niveli i borxhit publik në 3 mujorin e parë të 2022-shit, thotë Ibrahimaj

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Irahimaj bëri me dije se niveli i borxhit publik është ulur në 69.6%, në 3...

Festë dhe zbritje në Prestige Home Center me rastin e 4-vjetorit të krijimit

Prestige Home festoi 4-vjetorin e krijimit. Në ambientet e qendrës në autostradë për 2 ditë rresht festohet. Të premten, vemendja ishte...

Mesatare më e ulët për t’u pranuar në universitet

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi deklaroi se gjatë mbledhjes së sotme të Këshillit të Ministrave u vendos ulja e mesatares nga...

Vaji rritet me 60 lekë, bordi i Ushqimeve deklaron çmimet e reja

Bordi i Ushqimeve ka caktuar çmimet e reja për produktet bazë të cilat ata kanë vendosur t’i mbajnë nën kontroll. Vaji...