urban

Memaj sqaron arsyet: Bileta e urbanit mund të shkojë deri në 70 lekë

Dashnor Memaj, kreu i Shoqatës së Transportit Urban tha në një intervistë për “Goodmorning Albanians” në Euronews Albania se ekziston mundësia...

“S’e njeh ç’a femre është”- Sherri në urban, faturistja: I mori të dashurin shoqes

Zonja Leta, një grua mbi moshën 60-vjeçe e cila punon si faturino në linjat e transportit urban në kryeqytet, ka rrëfyer...

“Njerëzit s’kanë lekë për biletë”- Faturistja: S’i ndihmoj dot, e kam me normë

Zonja Leta, është një grua mbi moshën 60-vjeçe e cila punon si faturino në linjat e transportit urban në kryeqytet. Në një...

Leta, ‘zemra’ e autobusëve të Tiranës: Kam ëndërruar një jetë të punoj faturino

Zonja Leta, mbi të 60-at, është një faturino në linjat e transportit urban në kryeqytet. Në një intervistë të dhënë për...

Denoncimi i Shabanit: Shoferët e urbanëve me celularë në vesh, më dërgojnë video

Kryetari i Nismës Thurrje, Endrit Shabani thotë se shoferët e urbanëve më Tiranë e përdorin shpesh celularin gjatë punës dhe ka...

Endrit Shabani: 11 linjat e transportit publik në Tiranë janë monopol i privatit

Kryetari i Nismës Thurrje, Endrit Shabani deklaroi se 11 linjat e transportit publik në Tiranë janë monopol i sektorit privat. Në emisionin...

Musliu: Makinat janë ndotësit kryesorë të ajrit në Kosovë

Drejtori i Drejtorisë së Shërbimeve Publike në Kosovë, Ilirik Musliu thotë se makinat janë një prej elementëve kryesorë të ndotjes së...

Transporti publik kërkon ndihmë nga qeveria, emergjencë për naftën dhe pagat

Transporti publik është në krizë për të përballuar kostot që vijnë nga cmimi i lartë i naftës dhe shpenzimet e tjera....

Memaj: Nëse s’ka subvencion nga shteti, rritet çmimi i biletës për transportin urban

Dashnor Memaj, nga Shoqata e Transportit, deklaroi se nëse nuk do të ketë subvencion afatgjatë dhe mbështetje financiare nga shteti, çmimi...

Autobusi përplas 39-vjeçarin me biçikletë në Tiranë

Një aksident me pasojë një të plagosur ka ndodhur mbrëmjen e së  enjtes në Tiranë. Policia tha se ngjarja ndodhi në...

Balluku: Kompensimi i naftës për transportin publik vijon edhe 3 muaj

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Energjetikës, Belinda Balluku tha se qeveria ka vendosur të shtrijë edhe me tre muaj të tjerë kompensimin...

Berisha: Të subvencionohen biletat e transportit urban e interurban

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se turizmi është sektori kryesor në ekonominë e vendit që po vuan krizën, sipas...

Shoqata e Transportit kërkon rritjen e çmimit të biletës: Në gusht s’ka abone

Shoqata e Transportit Urban ka kërkuar ndërhyrjen e menjëhershme të shtetit për vijimin e paketës antikrizë ose në të kundërt rritjen...

VIDEO | Arrestohet në gjendje të dehur shoferi i linjës Tiranë-Institut Kamëz

Policia ka arrestuar shoferin e linjës së transportin urban Tiranë-Institut Kamëz pasi është konstatuar teksa drejtonte mjetin me pasagjerë në gjendje...

Shoferi i autobusit që përfundoi në Lanë është nën hetim

Shoferi i autobusit urban të linjës së Unazës që përfundoi në Lanë është marrë nën hetim nga policia rrugore. 62-vjeçari është proceduar...

Aksidentohet një tjetër autobus urban në Tiranë

Një autobus urban i linjës së Tiranës së Re është përfshirë në aksident mesditën e së hënës në kryeqytet. Policia njoftoi se...