urim

Xhaka, Shaqiri dhe Daku urojnë 111-vjetorin e Pavarësisë

Futbollistët Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Mirlind Daku kanë uruar përmes postimeve në rrjete sociale 111-vjetorin e Pavarësisë. Sot mbushen 111 vjet...

“Bëjmë tifo për Shqipërinë”, ambasada amerikane uron kualifikimin në Euro 2024

Ambasada amerikane ka uruar Shqipërinë për kualifikimin në Euro 2024. “Urime Shqipërisë për kualifikimin në Euro 2024! Ambasada amerikane në Tiranë bën...

Papa uron Pashkët për rusët dhe ukrainasit: Zoti do t’ju ndihmojë të bëni paqe

Papa Françesku uroi sot besimtarët ortodoksë për Pashkët, duke iu drejtuar veçanërisht rusëve dhe ukrainasve, me lutjet "që Zoti t'i ndihmojë...

Efektivja e policisë zbulon mesazhin e ministrit Çuçi për 8 Mars

Anxhelina Bregu, punonjëse e Policisë Rrugore në Tiranë tregoi për Euronews Albania se si e ka gjetur ky 8 Mars. Ajo tha...

“Jeni shtyllat që mbajnë në këmbë familjet”, Begaj uron gratë për 8 Marsin

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka uruar gratë me rastin e 8 Marsit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Begaj u shpreh...

Berisha uron Kosovën: U ngrit si feniksi, arritje mahnitëse në një kohë të shkurtër

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka uruar 15-vjetorin e pavarësisë së Kosovës përmes një deklaratë zyrtare në faqen e PD-së. Kryedemokrati...

FOTO | Si e kaluan natën e ndërrimit të viteve politikanët shqiptarë

2023-shi mbërriti në Shqipëri dhe politikanët në vend uruan shqiptarët me rastin e ndërrimit të viteve. Një pjesë e tyre, shprehën mesazhe...

‘2022 do mbahet mend gjatë’, ambasada amerikane: 2023 qoftë një vit i begatë

Ambasada amerikane në Tiranë ka uruar shqiptarët për Vitin e Ri. Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, amabsada uron për një 2023...

‘Qoftë Viti i Ri një kohë për paqe’, mesazhi i Ramës: Ndjesë nëse kam gabuar

Kryeminstri Edi Rama ka uruar shqiptarët për Vitin e Ri. Përmes një video-mesazhi, Rama ka uruar që 2023-shi të jetë një...

Berisha uron shqiptarët: Gëzime dhe të mira të keni gjithmonë!

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha uroi shqiptarët nëpërmjet një video-mesazhi kudo ata ndodhen. “Gëzime dhe të mira të keni gjithmonë. Sonte...

Euronews Albania iu uron shqiptarëve Gëzuar Festat

Teksa na ndajnë pak ditë nga momenti i ndërrimit të viteve, Euronews Albania ka zgjedhur te urojë shqiptarët përmes një video-mesazhi...

‘Begati dhe paqe’, ministria e Jashtme e Serbisë, urim për 110-vjetorin e Pavarësisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë ka uruar ministrinë e Punëve të Jashtme të Shqipërisë dhe popullin shqiptar, me rastin...

Berisha në 110-vjetorin e Pavarësisë: Lavdi Zotit jemi të lirë, problem regjimi

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka zgjedhur të urojë qytetarët në 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë përmes një video-mesazhi në...

‘Për hajër’, Rama uron presidentin e ri

Kryeministri Edi Rama ka postuar në faqen e tij në Facebook nga ceremonia e botimit të presidentit të ri të Republikës...

‘Të ndërtojmë të ardhmen e përbashkët’, Charles Michel uron Bajram Begajn

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel ka uruar Bajram Begajn me rastin e marrjes së detyrës si President i Shqipërisë. Përmes një...

Osmani uron Shqipërinë e Maqedoninë, kërkon liberalizimin e vizave për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osman ka uruar Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian, duke thënë...