urimi

Begaj i uron mirëseardhjen Bill Clinton: Shqiptarët ju janë përjetë mirënjohës

Presidenti Bajram Begaj i ka uruar mirëseardhjen në Shqipëri ish-presidentit amerikan Bill Clinton. Përmes një reagimi në rrjetin social facebook, Begaj...

Nuk ishte personalisht në ceremoninë e kurorëzimit, Biden uron Mbretin Charles III

Presidenti amerikan, Joe Biden, nuk mori pjesë këtë 6 maj në ceremoninë e kurorëzimit të Mbretit Charles, por zgjodhi ta uronte...

“Kjo ditë të sjellë mbarësi”- Alibeaj e Bejko urojnë Fitër Bajramin

Kryetari i Komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, i shoqëruar nga kandidati i PD-së për Bashkinë e Tiranës Roland Bejko, zhvilluan...

Begaj uron Bajramin: Besimi të jetë shtysë për ne për vepra të mira

Presidenti i Republikës Bajram Begaj, ka uruar nga Kavaja besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Gjatë një vizite në Xhaminë Kubelie,...

Veliaj uron Fitër Bajramin: Të vazhdojmë frymën e bashkëpunimit

Me rastin e muajit të Ramazanit, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj uroi të gjithë besimtarët gëzuar Fitër Bajramin. Veliaj...

Meta uron Fitër Bajramin: Le të rritet shpresa për një të ardhme më të mirë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, uroi shqiptarët për festën e Fitër Bajramit gjatë vizitës së tij këtë të premte...

Nikolla uron Sulltan Nevruzin: Sot kremtohet ringjallja e shpresës

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka uruar të gjithë besimtarët Bektashinj me rastin e festës së Sulltan Nevruzit Duke e cilësuar festën...

Meta uron Ditën e Verës duke recituar poezinë e Ndre Mjedës

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, zgjodhi ta urojë Ditën e Verës me një poezi të Ndre Mjedës. Përmes një videoje...

Berisha uron 8 Marsin nga Shkodra, u dhuron trëndafila grave e këndon ‘Lulebore’

Me rastin e 8 marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas, ish-kryeministri Sali Berisha,  ka zhvilluar një bashkëbisedim me gra dhe vajza të...

“Të inkurajoj të jesh e motivuar” Rrumbullaku mesazh urimi për efektivet gra e vajza

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, iu ka dërguar një mesazh urimi për 8 Mars, vajzave dhe grave...

Meta uron “7 marsin”: Detyra jonë si politikanë është të mbështesim mësuesit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka uruar të gjithë mësuesit në vend në lidhje me festën e 7 marsit. Përmes...

Berisha: Kosova është vendi ku shqiptarët jetojnë më mirë dhe më lirë

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha uroi Kosovën në lidhje me 15-vjetorin e Pavarësisë. Gjatë konferencës së përjavshme me gazetarët Berisha tha...

Rita Ora mesazh të veçantë për pavarësinë e Kosovës

Ylli ndërkombëtar i muzikës me origjinë nga Kosova, Rita Ora, ka bërë një urim për shqiptarët e Kosovës me rastin e...

Rita Ora mesazh urimi për Pavarësinë e Kosovës: Faleminderit për këto vite krenarie

Ylli ndërkombëtar i muzikës me origjinë nga Kosova, Rita Ora, ka bërë një urim për shqiptarët e Kosovës me rastin e...

Presidenti Biden letër urimi Osmanit për 15-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Presidenti i Shteteve të Bashkuar atë Amerikës, Joe Biden i ka shkruar një letër urimi presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, me...

“Mjeshtër i letërsisë”- Presidenti Begaj takon Kadarenë për t’i uruar ditëlindjen

Presidenti i Republikës Bajram Begaj ka takuar këtë të shtunë shkrimtarin Ismail Kadare, me rastin e ditëlindjes së këtij të fundit. Kreu...