Ursula von der Leyen

Von der Leyen: BE ‘mund të lëvizë malet’ për të furnizuar Ukrainën me armë

Shefja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen tha të shtunën se ishte e bindur se interesi i përbashkët i BE-së...

BE: Ukraina ka mbështetje të pakufizuar, duhet ta fitojë luftën

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen tha përpara samitit BE-Ukrainë që do të zhvillohet javën e ardhshme, se Kievi...

BE vendos sanksione të reja ndaj Bjellorusisë dhe Iranit

BE do të vendos sanksione të reja ndaj Bjellorusisë dhe Iranit. Kështu ka bërë me dije Kryetarja e Komisionit të BE-së, Ursula...

Skandali i korrupsionit në PE, Von der Leyen: Alarmante, duhen ligje më të forta

Skandali i korrupsionit që përfshiu disa zyrtarë të Parlamentit Evropian ka ngritur pyetje mbi cënueshmërinë e institucioneve të BE-së nga influencat...

Presidentja e KE-së mbërrin në samit, pritet nga kryeministri Rama

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen mbërriti në samitin e Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor që zhvillohet...

Çmim kufizues naftës ruse, vendet e BE-së arrijnë marrëveshjen, kostoja 60$ për fuçi

Vendet e Bashkimit Evropian ranë dakord të premten të kufizojnë çmimin e naftës ruse që transportohet në rrugë detare në 60...

Gjykatë për krimet ruse, BE: Ukraina të rindërtohet me paratë e oligarkëve

Bashkimi Evropian do që Rusia të mbahet përgjegjëse për krimet e kryera në Ukrainë. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der...

BE jep 2.5 miliardë dollarë shtesë për Ukrainën

Komisioni Europian ka ofruar 2.5 miliardë euro shtesë për Ukrainën. Lajmin e ka bërë me dije presidentja e Komisionit Europian Ursula von...

Hakerat publikojnë të dhënat e kryeministrit Edi Rama/ 5 zhvillimet kryesore

Hakerat publikojnë të dhënat e kryeministrit Edi Rama Hakerat kanë publikuar të dhënat e kryeministrit Edi Rama. Në postimin e radhës në...

Ursula von der Leyen takon Begajn, presidenti zbardh bisedën mes tyre

Presidenti Bajram Begaj, ka pritur në takim Presidenten e Komisionit Europian Ursula von der Leyen. Në një postim që ka bërë në...

Rama: Vendosim taksë të jashtëzakonshme për 3 prodhuesit më të mëdhenj të energjisë

Kryeministri Edi Rama tha se do të vendoset taksa e jashtëzakonshme për tre prodhuesit më të mëdhenj të energjisë në vendin...

80 mln € grante për energjinë nga BE, Rama tregon nëse do të hiqet fasha 800 KW

Kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen, tha se nuk do...

Von der Leyen: Shqipëria ka bërë përparësi, po ndërmerren reforma të rëndësishme

Ursula Von der Leyen në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama në Tiranë tha se Shqipëria po ecën përpara dhe...

Rama: Më 6 dhjetor në Tiranë mbahet samiti i BE me Ballkanin Perëndimor

Kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët me Presidenten e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen në Tiranë, ka informuar...

Rama: Në 2024 do të kemi hekurudhën Tiranë-Durrës dhe Tiranë-Durrës-Rinas

Kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët me Presidenten e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen në Tiranë, tha se...

Ursula Von Der Leyen mbërrin në Rinas

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka mbërritur në Rinas rreth orës 15:00 të së enjtes. Presidentja e Komisionit Evropian,...