ushtare

Rusia po vret në mënyrë cinike ushtarët e saj, thotë Zelenski

Tre javë pas kundërofensivës në veri-lindje të vendit, që u mundësoi rimarrjen nën kontroll të disa mijëra kilometrave katrorë territor, forcat...

Rinisin tensionet dhe përplasjet ne kufirin Armeni-Azerbajxhan, vriten 49 ushtarë

Tensionet po rriten sërish mes Armenisë dhe Azerbajxhanit. Raportohet se në përplasjet  e fundit janë vrarë të paktën 49 ushtarë armenë. Ministria...

Plagosen me armë 3 ushtarë holandezë në SHBA

Tre ushtarë holandezë janë plagosur pas disa të shtënave me armë në afërsi të një hoteli në Indianapolis të Shteteve të...

Ilir Suli, ish-peshëngritësi kampion që rekruton ushtarë

Ilir Suli ishte 37 vjeç kur mbylli karrierën si peshëngritës. Sot është larg imazhit të nënkapionit të Europës në vitin 2000. Prej...

Mjeti del nga rruga, plagosen 2 ushtarë dhe shoferi në Himarë

Një automjet i ushtrisë ka dalë nga rruga duke u përplasur me bordurën anësore dhe si pasojë shoferi, bashkë me dy...

Incidenti në Gramsh, Mediu: Rusia po kërkon vatra të reja konflikti

Kryetari i Partisë Republikane dhe deputeti, Fatmir Mediu thotë se Rusia po kërkon vatra të reja konflikti, duke iu referuar incidentit...

Këlliçi: Uzina e Gramshit në errësirë, punonjësit 1 vit pa paga

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka reaguar në lidhje me incidentin e ndodhur në uzinën ushtarake në Gramsh, nga dy...

‘Rusëve u është sekuestruar dron’, gazetari: Kishin informacione për uzinën

Gazetari Lavdërim Lita thotë se dy shtetasve rusë dhe shtetases ukrainase, u është sekuestruar nga Antiterrori, një dron me të cilin...

‘U garantova mbështetje’, Peleshi viziton dy ushtarakët në spital

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka shprehur mirënjohje ndaj dy ushtarakëve që u sulmuan nga rusët në Uzinën e Gramshit. Peleshi teksa...

‘Imagjinoni rrezikun me pasaporat e arta’, Noka për incidentin me rusët në Gramsh

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka e ka cilësuar shumë të rëndë ngjarjen në uzinën ushtarake të Gramshit, dy ushtarë u...

‘Turistët’ zbulues rusë sulmojnë si terrorist ushtarët në Gramsh’, reagon Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar në lidhje me incidentin e ndodhur në uzinën ushtarake në Gramsh, nga dy...

‘Çfarë trishtimi’, reagon Rama për sulmin në Uzinën e Gramshit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ngjarjen në Gramsh, ku  është shprehur se ushtarakë neutralizuan tre individë të dyshuar për spiunazh. Në...

Kush janë dy ushtarët që u sulmuan nga rusët në Gramsh

Euronews Albania ka siguruar detaje të reja nga ngjarja në uzinën e armëve në Gramsh. Dy prej ushtarëve të plagosur janë identifikuar...

Rusia akuzon Kievin për helmimin e disa prej ushtarëve të saj në Ukrainë

Ministria ruse e mbrojtjes akuzoi Kievin për helmimin e disa prej ushtarëve të saj në pjesën e kontrolluar nga Rusia të...

Koreja e Veriut gati të dërgojë 100,000 trupa drejt Ukrainës – po tani?

Është pak të thuash se një aleancë mes këtyre 2 fuqive bërthamore, në një kohë kur perëndimi nuk guxon të kalojë...

Gjenerali britanik: 50 mijë ushtarë rusë janë vrarë dhe plagosur në Ukrainë

Kreu i forcave të armatosura të Britanisë së Madhe, Tony Radakin thotë se Rusia ka humbur 50.000 ushtarë të cilët i...