vaj

Aksidentet në Prrenjas-Pogradec, shoferët: Kemi parë njerëz të hedhin vaj në rrugë

E marta e kësaj jave shënoi 6 akisdente rrugore në aksin Prrenjas-Pogradec. Aksidenti me fatal ndodhi në Qafë Thanë, ku një...

Balla sulmon Berishën dhe Metën: S’jua kemi parë hajrin as veç e veç

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ishte në një takim me mallakastriotët të cilëve u premtoi që nuk...

Maqedonia e Veriut ndalon eksportin e grurit, miellit dhe druve

Këtë të mërkurë, qeveria e Maqedonisë së Veriut ka miratuar një sërë masash të reja për përballimin e krizës ekonomike. Duke filluar...

Shqipëria blen më pak naftë e gaz në Rusi, më shumë hekur e vaj

Shqipëria ka marrë nga Rusia vaj, çelik, naftë e materiale ndërtimi 3 muajt e parë të vitit. Vlera e tyre rezulton...

OKB-ja: Kriza ushqimore, më e rënda që nga Lufta e Dytë Botërore

Lufta në Ukrainë ka krijuar një krizë ushqimore e cila do të ketë ndikim global më shumë se çdo ngjarje tjetër...