vangjush dako

“S’kam dijeni, s’di as sa kate është pallati”- Vangjush Dako flet në GJKKO

Në lidhje me pallatin që prokuroria thotë se është dhënë leja në kundërshti me ligjin, Vangjush Dako i tha Gjykatës se...

Vangjush Dako para Gjykatës së Posaçme, gazetari tregon ç’pritet të ndodh

Ish- kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako i cili akuzohet për korrupsion në dy raste ka dalë këtë të enjte para Gjykatës...

Basha nga Elbasani: Uroj që arrestimi i Dakos mos të jetë njësoj si Tahiri

Lulzim Basha ka realizuar një takim me të rinjtë ne Elbasan. Ai paralelizoi fitoren e socialistëve më 14 maj me një...

Tenderi i Currilave, si e anashkaloi Dako raportin e KLSH, dëmi ndaj buxhetit

Gazetari i Euronews Albania Eni Ferhati ka zbardhur dosjen që çoi pas hekurave ish-kryebashkiakun Vangjush Dako dhe ish-zyrtarët e tjerë, të...

Euronews Albania siguron dosjen e Dakos, zbardhen akuzat për ‘shpërdorim detyre’

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati ka siguruar dosjen hetimore që çoi pas hekurave ish-kryetarin e Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako...

Zbulohet tenderi që akuzohet Vangjush Dako për shpërdorim detyre

Ish-kreu i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako është vetëdorëzuar ditën e djeshme në policinë e Tiranës pasi SPAK-u lëshoi një urdhër...

Kush është Vangjush Dako, njeriu që akuzohet se kontrollon Durrësin nga prapaskena

Vangjush Dako hyri në politikë, ne vitin 2007. Karrierën e tij suksesshme, Dako e nisi duke fituar zgjedhjet për bashkinë e...

Andi Bushati: Loja e fjalëve që bëri Edi Rama sot për të mos thënë asgjë për Dakon

Analisti Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se në fjalimin e tij ku kryeministri Rama u duk se komentoi...

Gazetari Ferhati: SPAK ka dosje të hapura dhe për opozitën, u pyet djali i Berishës

Gazetari Eni Ferhati kundërshtoi kolegun e tij Dritan Hila në “Now me Erla Mëhillin” kur ky i fundit tha se SPAK...

Eni Ferhati: Lëvizjet e fundit të prokurorit që e çoi Vangjush Dakon në pranga

Gazetari Eni Ferhati ka zbuluar në “Now me Erla Mëhillin” lëvizjet e fundit të prokurorit të SPAK-ut Sotir Kllapi i cili...

Saimir Vishaj: Policia si kinema, ja çudia pas arrestimit të Vangjush Dakos

Avokati Saimir Vishaj tha në “Now me Erla Mëhillin” se është hera e parë që merret një goditje kaq e fortë...

Denoncon Berisha: Urdhër-arresti i Dakos u firmos para 4 ditësh, Rama e bllokoi

Sali Berisha ka reaguar pas arrestimit të ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dakos, duke thënë se urdhër-arresti për të është firmosur para...

Detajet nga hetimi për ish-zyrtarët e Durrësit dhe Vangjush Dakon

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati raportoi se Prokuroria e Posaçme nuk ka pasur ende një reagim zyrtar sa i takon...

Vetëdorëzohet në policinë e Tiranës Vangjush Dako

Ish-kreu i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako është vetëdorëzuar në policinë e Tiranës pasi SPAK-u lëshoi një urdhër arresti për të. Shpërdorim...

“Është akullore”, gazetari ironizon Vangjush Dakon pas thirrjes në SPAK

Gazetari Lavdrim Lita ka kujtuar fjalët e Vangjush Dakos pas thirrjes në SPAK, ku i fundit pretendon se është i pafajshëm...

Balla: Berisha të marrë shembull nga Vangjush Dako dhe Tom Doshi

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla është shprehur se kreu i PD-së Sali Berisha pas shpalljes “non grata” nga...