varrezat e dëshmorëve

Dita e Çlirimit, kurora me lule nga ministri Peleshi dhe zyrtarë të tjerë në Korçë

Dita e sotme ka shënuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë. Me këtë rast në Varrezat e Dëshmorëve të Korçës...

Dita e Çlirimit të Shqipërisë, Ilir Meta homazhe në Varrezat e Dëshmorëve

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka zhvilluar homazhe në Varrezat e Dëshmorëve, me rastin e ditës së Çlirimit. Meta nuk...

Krerët më të lartë të shtetit homazhe për Ditën e Çlirimit te varrezat e dëshmorëve

Ditën e sotme në varrezat e dëshmorëve në Tiranë, po mbahen homazhe nga krerët më të lartë të shtetit, për ditën...

Mbështetësi i diktaturës: Simbolet e komunizmit janë në gjakun e shqiptarëve

Një nga anëtarët e Partisë Komuniste u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se simbolet e komunizmit janë në gjakun...