Vau i Dejës

EMRAT| 2 të arrestuar për kultivim kanabisi në Vaun e Dejës, digjen 156 bimë

2 persona janë arrestuar në Vaun e Dejës pasi u kapën në flagrancë duke u kujdesur për 156 bimë kanabis që...

810 bimë kanabis të asgjësuara në Vaun e Dejës, kultivuesi arrestohet në flagrancë

810 bimë kanabis janë asgjësuar në fshatin Bushat, Vau i Dejës. Njëri nga autorët që i kultivonte bimët është kapur në flagrancë...

Vau i Dejës/ Digjen 583 fidanë kanabis, 1 në kërkim, hetohet kryeplaku

583 fidanë kanabis janë djegur nga policia në fshatin Mnelë e Vogël në Vaun e Dejës. Autori i dyshuar për kultivimin e...

Qëlloi me armë pas fitores së kandidatit në Vaun e Dejës, procedohet 27-vjeçarja

Policia në Vaun e Dejës ka nisur procedimin penal një 27-vjeçareje që u filmua teksa qëllonte me armë zjarri në festën...

Kandidatja e PD për Vaun e Dejës: Gaz Bardhi më bëri presion të dal nga gara

Kandidatja e Partisë Demokratike për Vaun e Dejës, Klomentina Drini tregoi në “Now me Erla Mëhillin” raportet e saj me Gazment...

Droni zbulon parcelën me 500 rrënjë kanabis në Vaun e Dejës

Policia e Shkodrës ka zbuluar dhe asgjësuar 500 fidanë të dyshuar narkotikë kanabis sativa të mbjellë në një ambient të hapur...

Lëvizte me automatik me vete dhe terrorizonte banorët, arrestohet 25-vjeçari

Një 25-vjeçar i cili lëvizte me automatik me vete duke terrorizuar banorët në Vaun e Dejës është arrestuar. I riu kishte edhe...

Artan Hoxha: Përplasja më e fortë në këto zgjedhje është në Vaun e Dejës

Gazetari Artan Hoxha tha në një intervistë për Euronews Albania se përplasja më e fortë për zgjedhjet e 14 majit do...

U vu në shënjestër të atentatit me tritol, kush është Bernard Ndreca

Bernard Ndreca, i vënë në shënjestër të atentatit me tritol është i njohur në zonën e Vaut të Dejës si një...

I biri i shpëtoi mrekullisht nga shpërthimi, flet babai i Ndrecës: S’kemi frikë

Babai i Benard Ndrecës, kreut të Rithemelimit në Vaun e Dejës, i cili i shpëtoi mrekullisht shpërthimit me tritol në automjetin...

Shpërthimi në Vaun e Dejës, flasin fqinjët: E kujtuam tërmet, s’jemi të sigurt

Kamera e Euronews Albania ka qenë këtë të martë në banesën e kreut të Rithemelimit në Vaun e Dejës, ndaj të...

Tritol makinës së kreut të ‘Rithemelimit’ në Vaun e Dejës, Benard Ndreca

Një sasi lënde plasëse i është vendosur makinës tip 'Audi' në pronësi të kreut të Rithemelimit në Vaun e Dejës, Benard...

Kandidatët e PD për këshillin bashkiak të Vaut të Dejës i “bashkohen” Berishës

Kandidatët për këshilltarë të Këshillit Bashkiak të Bashkisë Vau Dejës përmes një deklarate publike kanë shprehur mbështetjen për kandidatin e koalicionit...

“Berisha krijoi përçarje”, Drini: S’e menduam që arrinim deri në këtë pikë

Kandidatja e Partisë Demokratike për Vaun e Dejës, Klomentina Drini nuk do të tërhiqet nga gara e 14 majit, pavarësisht sulmeve...

Denoncon PD: Policia shoqëroi dhe shantazhoi kandidatët tanë në Vaun e Dejës

Partia Demokratike ka denoncuar shoqërimin dhe kontrollin e tre kandidatëve të saj për Këshillin Bashkiak nga ana e policisë. PD bën me...

Kandidatja e PD në Vaun e Dejës-Berishës: Zoti non grata nuk bashkëpunoj me ju

Kandidatja e Partisë Demokratike në Vaun e Dejës, Klomentina Drini ka shkruar në faqen e saj në Facebook një mesazh për...