vdekja

Ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur, sulmuesi i spikatur i kampionatit shqiptar

Ish-sulmuesi i njohur i Lushnjës, Kapllan Pepa, është ndarë nga jeta këtë të martë në moshën 73-vjeçare. Lajmi është bërë publik në...

6 dekada nga vrasja Kennedy, vdekja tragjike e presidentit më magjepsës të Amerikës 

Presidenti amerikan John Fitzgerald Kennedy u vra gjashtë dekada më parë, më 22 nëntor 1963. Në fund të vitit 1963, Kennedy filloi...

Vdekja e futbollistit në fushë, Prokuroria e Durrësit nis hetimet

Një dosje hetimi është hapur nga prokuroria e Durrësit për të sqaruar shkakun e humbjes së jetës së Dwamenas në fushën...

Vdekja e elektricistit në Elbasan, arrestohet dispeçeri i OSHEE, procedohet 1 tjetër

Punonjësi i OSHEE, A. T., 61 vjeç humbi jetën një ditë më parë pasi ra në kontakt me rrymën elektrike, gjatë...

Deklarata pak muaj para vdekjes, futbollisti: Dhurata më e bukur që kam është jeta

Futbollisti i Egnatias që humbi jetën pas një arresti kardiak në fushë, Raphael Dwamena u pyet më 15 shtator, ditën e...

FSHF reagon për vdekjen e Dwamena: Ambulanca ishte në gatishmëri me defribilator

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar përmes një komunikate zyrtare në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Rrogozhinë gjatë...

“Zoti më ka në dorë”- Gazetari tregon bisedat e Dwamenës: Më mirë të vdes në fushë!

Gazetari i njohur Defrim Methasani, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review në Euronews Albania, ku foli në lidhje...

Vdekja e futbollistit, gazetari ganez: Ishte shumë kokëfortë, kjo i mori jetën

Lajmi i ndarjes nga jeta të futbollistit të Egnatias, Raphael Dwamena, ka bërë jehonë në mediat botërore. Euronews Albania ka pasyruar se...

Shokët e ekipit në lot dhe me duart në kokë, trupi i Dwamenas niset drejt Tiranës

Trupi i pajetë i futbollistit të Egnatias, Raphael Dwamena, është nxjerrë nga spitali i Kavajës dhe po transportohet drejt morgut të...

“Kolapsi” i tretë për lojtarin e Egnatias, vendosi defibrilator e shpërfilli mjekët

Futbollisti ganez Raphael Dwamena, dikur një lojtar premtues, ndërroi jetë këtë të shtunë gjatë ndeshjes së Superligës Egnatia-Partizani, për shkak të...

Ndërroi jetë gjatë ndeshjes, policia njoftim zyrtar për vdekjen e futbollistit

Policia e Rrogozhinës ka dalë me një njoftim zyrtar për vdekjen e futbollistin e Raphael Dëamena, gjatë ndeshjes së Superligës Egnatia-Partizani...

Emrat| Tragjedia në Gjermani, kush janë 4 shqiptarët që vdiqën nga shembja e skelës

Shembja e një skele në një kantier ndërtimi në Gjermani ka qenë fatale për 4 shqiptarë që humbën jetën, ndërsa një...

Vdekja e 3-vjeçarit, Urdhri i Stomatologëve kërkon llogari nga dentisti

Pasi një 3-vjeçar humbi jetën pas ndërhyrjes në dhëmbë, Urdhri i Stomatologëve të Shqipërisë ka kërkuar zyrtarisht  të dhënat për gjithë...

Vdekja e 3-vjeçarit, flet gjyshi: E dërguam te Xhaxho për 4-5 dhëmbë, e mbajti 9 orë

Guri Spahiu, gjyshi i 3-vjeçarit që humbi jetën pas një ndërhyrjeje tek dentisti, rrëfeu në emisionin Review në Euronews Albania se...

Ndërron jetë kancelari i Kishës Orthodokse të Bostonit, shqiptari Atë Liolin

Ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare, Atë Arthur Liolin, kancelari i Kishës Orthodokse të Bostonit, një ndër figurat më të shquara...

Gjendet i vdekur brenda varrezave 60-vjeçari, dyshimet e para

Një 60-vjeçar është gjetur i vdekur brenda ambienteve të varrezave në qytetin e Ballshit. Nga informacionet paraprake dyshohet se ai ka...