vdekje

Irani dënon me vdekje 5 persona, akuzohen se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua –...

“Më bëre burrë!”- Letra prekëse e Saimir Tahirit, për babain që i ndërroi jetë

Babai i Saimir Tahirit ka ndërruar jetë. Lajmi u bë me dije në faqen zyrtare të ish-ministrit të Brendshëm, i cili...

Aksident me vdekje në Dibër

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi u regjistrua mesditën e së shtunës në fshatin Melan të Dibrës. Sipas informacioneve paraprake,...

Dy kandidatë për president të Malit të Zi kërcënohen me vdekje

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç, dhe bashkëshortja e tij, Llidija, morën të premten kërcënime me vdekje përmes rrjetit social,...

Bjellorusia miraton dënimin me vdekje për të dënuarit për tradhti të lartë

Lideri bjellorus, Aleksandër Lukashenko ka nënshkruar ligjin që lejon dënimin me vdekje kundër zyrtarëve dhe ushtarakëve të dënuar për tradhti të...

Aksident me vdekje në Shijak

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme te 4-rrugët e Shijakut. Burime nga blutë e qarkut të Durrësit bëjnë të...

Gjendet i vdekur në mes të rrugës 35-vjeçari në Tiranë

Një 35-vjeçar është gjetur pa shenja jete ditën e djeshme në kryeqytet. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shtetasi A.M është gjetur në...

Aksident me vdekje në Fushë-Krujë

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mesditën e sotme në aksin Mamurras-Fushë Krujë. Një automjet tip ‘Benz’ është...

OBSH: 8 gra në Shqipëri humbasin jetën për 100 mijë lindje të gjalla

Shqipëria ka vdekshmërinë amtare më të lartë se shumë vende të rajonit. Referuar të dhënave zyrtare të publikuara nga Organizata Botërore e...

Bjellorusia miraton projektligjin e dënimit me vdekje për tradhti të lartë

Dhoma e Përfaqësuesve në parlamentin bjellorus miratoi të martën një projektligji që parashikon dënimin me vdekje për tradhti të lartë për...

“U përleshën 10 minuta”, ish-e dashura e shqiptarit rrëfen vrasjen e tij në Mykonos

Visar Dakrama është shqiptari që u ekzekutua mëngjesin e sotëm më armë gjahu nga një grek në ishullin e Mykonos, Greqi. Sipas...

“Ulërima dhe zhurmë”, dëshmitë e para të fqinjëve të kenianes  

Aktivistja Sevim Arbana tha në “Now me Erla Mëhillin” se deponimi i një banoreje të rezidencës ku jetonte keniania tregon se...

U dhunua barbarisht në Tiranë, ndërron jetë në Kenia 22-vjeçarja

Joy Ayoko, 22-vjeçarja nga Kenia që u dhunua barbarisht në Tiranë, ka ndërruar jetë. Lajmin e ka konfirmuar edhe e ëma...

Gjenden të vdekur në banesë dy të moshuar në Lushnjë, dyshimet e para

Dy të moshuar janë gjetur pa shenja jeta në qytetin e Lushnjës mëngjesin e kësaj të shtune. Sipas informacioneve paraprake nga policia,...

Popullsia rritet me 1,047 persona, INSTAT: Më shume lindje sesa vdekje në 3 muaj

Popullsia e Shqipërisë është rritur me 1,047 persona në 3-muajt e fundit të 2022, kjo për shkak se numri i lindjeve...

Aksident me vdekje në Tiranë (Emri)

Një person ka humbur jetën në një aksident të shënuar mbrëmjen e së enjtes në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:40,...