vdekur

Gjendet i vdekur punonjësi i sigurisë së ambasadës së Malit të Zi në Tiranë

Një punonjës i sigurisë së ambasadës së Malit të Zi në Tiranë ka ndërruar jetë të premten. Policia tha se nga hetimet...

Gjendet pa shenja jete një person te Bulevardi i Ri në Tiranë

Një 67-vjeçar është gjetur pa shenja jete te Bulevardi i Ri, në Tiranë. Personi në fjalë, i cili është identifikuar si shtetasi...

Të paktën 26 të vdekur nga tornado në Misisipi, një qytet i shkatërruar plotësisht

Të paktën 26 persona kanë vdekur në Misisipi dhe Alabama pasi një tornado shpërtheu në shtetet jugore të SHBA. Përpjekjet e kërkim-shpëtimit...

Mbi 50 të vdekur në dy aksidente në Pakistan

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën të dielën në dy aksidente të ndara në Pakistan. Të paktën 41 persona humbën...

Gjendet pa shenja jete një person te Komuna e Parisit

Një 60-vjeçar është gjetur pa shenja jete në lagjen e Komunës së Parisit në kryeqytet, mëngjesin e kësaj të hëne. Sipas informacioneve...

Mbi 600 masakra në vit në SHBA, 40 mijë persona të vdekur nga armët në 2022

Për të tretin vit rresht, në Shtetet e Bashkuara janë regjistruar mbi 600 raste të vrasjeve në masë. Lajmin e ka bërë...

6 të vdekur e 81 të plagosur nga shpërthimi në Stamboll, arrestohet autori

Të paktën gjashtë persona janë vrarë dhe 81 janë plagosur në një shpërthim në një zonë të frekuentuar në qendër të...

Reperi i njohur gjendet i vdekur në moshën 34-vjeçare

Reperi i njohur Aaron Carter, 34 vjeç u gjet i vdekur në vaskën e shtëpisë së tij në Lancaster, në shtetin...

Përmbytje të pazakonta në Kretë, 1 i vdekur

Një burrë ka vdekur dhe një grua është zhdukur pasi stuhitë e fuqishme shkaktuan përmbytje në ishullin më të madh të...

Gjendet i vdekur Coolio, këngëtari i ‘Gangsta’s Paradise’ 

Këngëtari amerikan Coolio, i famshëm për këngën hit të viteve ‘90 “Gangsta’s Paradise”, ka ndërruar jetë në Los Anxheles në moshën...

Prej 10 ditësh e zhdukur, gjendet e vdekur avokatja në Ekuador

Një avokate e re në Ekuador u gjet e pajetë pasi kishte vizituar një shkollë trajnimi policor. María Belén Bernal, 34 vjeçe...

E drejta për të vdekur, Belgjika shënon 20 vjet nga lejimi i eutanazisë

Marc Decroly ka ndihmuar më shumë se njëqind pacientë të vdesin. Mjeku 58-vjeçar është një nga disa praktikues belgë që i ndihmon...

Atentat me 6 të vdekur në Kaliforni

Të paktën 6 persona kanë humbur jetën dhe 9 të tjerë janë plagosur nga të shtënat në qytetin Sacramento në Kaliforni...

1 i vdekur nga erërat e forta në Gjermani

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur si pasojë e erërave të fuqishme që kanë pushtuar veriun dhe...

5 të vdekur dhe 2156 raste të reja me COVID-19

Pesë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa janë konfirmuar 2156 raste të reja...