Veliaj

Veliaj uron 111-vjetorin e Pavarësisë: Flamujt na tregojnë se sa të bekuar jemi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka uruar gjithë shqiptarët për 111-vjetorin e Pavarësisë. Ai ka zgjedhur një video të veçantë...

Parada kuqezi në 28 Nëntor, Veliaj tregon për Euronews Albania detaje nga festimet

Të martën, më 28 nëntor, në kuadër të 111-vjetorit të Ditës së Pavarësisë në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ do të zhvillohet...

Padia e Erion Veliajn ndaj Sali Berishës, GJKKO shpall vendimin

Shkalla e Parë e Gjykatës së Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka marrë vendimin për padinë për shpifje të...

Bardhi: Kush po financon përçarjen e Partisë Demokratike

Kryetari i grupit të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha në “Now me Erla Mëhillin” se nuk do të luajë lojën e Edi...

Veliaj i jep “Çelësin e Qytetit” studiuesit britanik; Timothy Garton Ash

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti në takim studiuesin dhe autorin britanik Timothy Garton Ash, i cili ndodhet në...

Koncerti i Elsa Lilës, këngëtarja pritet nga Veliaj: Jemi krenarë për ty

Në Pallatin e Kongreseve po bëhen përgatitjet e fundit për koncertin recital “Finalmente Elsa”, të këngëtares së dashur të muzikës së...

Veliaj në Uashington, takohet me kongresmenët Torres dhe Slotkin

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi një vizitë në Uashington, ku u takua me kongresmenët Ritchie Torres dhe Elissa Slotkin, si...

Veliaj vizitë në Kanada, takohet me kryebashkiakun e Otavës

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj takoi homologun e tij në Kanada, kryetarin e bashkisë së Otavës, Mark Sutcliffe, gjatë një...

Projekti i BE për komunitetin rom, Veliaj: Histori suksesi, sot jetojnë me dinjitet

Tirana është shembull suksesi për integrimin e komunitetit rom dhe atij egjiptian. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj solli shembullin e mirë...

Veliaj: Bashkia e Kavajës i pagoi 122 mln lekë inceneratorit të Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se Bashkia e Kavajës, e cila drejtohet nga opozita, ka paguar 122 milionë...

Viti i ri shkollor, Veliaj e Balla takim me strukturat e policisë e administratorët 

Teksa kanë mbetur vetëm 3 ditë nga nisja e vitit të ri shkollor, kreu i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj dhe...

Me shpejtësi skëterre, publikohet videoja e BMW që “fluturon” tek diga e Liqenit

Kryetari i bashkisë Tiranë Erion Veliaj ka publikuar videon e aksidentit të ndodhur mëngjesin e së hënës në zonë e Liqenit...

Berisha sulmon Bashën: Mjeran i keqpërdorur sipas rastit nga Rama dhe Balla

“Një mjeran të keqpërdorur sipas rastit nga Rama e Balla”, kështu e ka cilësuar Sali Berisha, Lulzim Bashën. Ai e ka akuzuar...

SPAK sekuestroi inceneratorin e Tiranës, reagon Erion Veliaj

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas vendimit të Prokurorisë së Posaçme për të sekuestruar inceneratorin e Tiranës. Përmes...

Fitorja e PS në Rrogozhinë, Veliaj: Demokratët që ikën nga Saliu, bënë akt patriotik

Erion Veliaj, në cilësinë e drejtuesit politik të qarkut Tiranë, ka bërë reagimin e parë pas fitores së socialistëve në zgjedhjet...

Zgjedhjet në Rrogozhinë, Erion Veliaj: Ne flasim me punë dhe ecim vetëm përpara

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj u ndal në fshatin Gosë të Rrogozhinës, ku zhvilloi një...