velipoje

Nis sezoni turistik në Velipojë, shqiptarët e Kosovës mbajnë rekordin e pushuesve

Pas një moti të paqëndrueshëm, rrezet e diellit duket se kanë çelur zyrtarisht sezonin e vërtetë turistik në Velipojë. Pushuesit janë të...

Kultivuan kanabis në 6 sera, arrestohen 2 persona në Velipojë

Dy persona janë arrestuar në Velipojë pasi kishin kultivuar bimë narkotike në 6 sera. Policia bën me dije se në kuadër të...

Motori del nga rruga, humb jetën shoferi në Velipojë

Një aksident ka ndodhur të shtunën rreth orës 22:20, në aksin rrugor Shkodër- Velipojë. Një motor ka dalë nga rruga e si...

Alket Islami: Nga Velipoja në Ksamil, vija bregdetare e mbushur si asnjëherë tjetër

"Nga Velipoja deri në Ksamil, vija bregdetare është e mbushur si asnjëherë tjetër". Kështu u shpreh Alket Islami nga Shoqata e Aeronautikës...

Velipoja pa skafe, pronarët kundër urdhrit për ndalimin në plazhe

Në plazhet e Velipojës prej disa ditësh është ndaluar lundrimi i skafeve. Në adresë të pronarëve ka shkuar një urdhër që i...

Aksion nga Velipoja në Ksamil, bllokohen 200 jet ski dhe gomone

Prej ngjarjes së rëndë në plazhin e Potamit policia është në aksion në të gjithë vijën bregdetare, nga Velipoja në Ksamil, për...

Det i zbrazur në Velipojë, asnjë mjet lundrues në det

Velipoja këtë mëngjes u zgjua pa asnjë mjet lundrues me motor përgjatë gjithë vijës bregdetare. Të vetmet në lundrim, ishin varkat e...

Serbia pranon se ekziston rreziku për vrasjen e Vuçiç | 5 ngjarje kryesore

Ministri serb: Ekziston rreziku i vrasjes së presidentit Vuçiç Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandër Vulin deklaroi këtë të...

Velipoja plot me turistë, çmimet dhe shërbimi bëjnë diferencën

Për shkodranët dhe jo vetëm, Velipoja edhe këtë vit do te jetë destinacioni i tyre turistik, i cili pavarësisht rritjes së...

Zjarri përfshin zonën e Malikolajt në Velipojë, digjet zona e pyllëzuar

Që prej ditës se djeshme, zjarri kanë përfshirë zonën e Malikolajt në Velipojë në një sipërfaqe të konsiderueshme të pyllëzuar. Për shkak...

Zjarr në zonën e pyllëzuar në Velipojë, e pamundur ndërhyrja e zjarrfikësve

Flakët e zjarrit kanë përfshirë zonën e Malikolajt në Velipojë në një sipërfaqe të konsiderueshme të pyllëzuar. Për shkak të terrenit të...

Ura që lidh Velipojën me Ulqinin, shkurtohet distanca mes dy vendeve

Në kufirin ndarës mes Velipojës dhe Ulqinit, në zonën e quajtur ndryshe “Derdhja e Bunës” pas pak ditësh do të nisë...

Të shtëna me armë në plazhin e Velipojës, një i plagosur

Një person është plagosur me armë mbrëmjen e së martës në plazhin e Velipojës. Sipas të dhënave të para, i plagosuri, Pjerin...

Rama-Abazoviç prezantojnë projektin e urës që lidh Velipojën me Ulqinin

Kryeministri Edi Rama dhe ai i Malit të Zi, Dritan Abazoviç nga Ohri prezantuan projektin e urës së re Velipojë-Ulqin mbi...

Në kërkim të krahut të punës në Velipojë, të rinjtë me sytë nga emigrimi

Gazmir Mehmeti është menaxheri i një hoteli në Velipojë. Ky sezon turistik ka nisur i mbarë dhe ka një numër të...

Çelet sezoni turistik, Velipoja gati për të pritur turistë nga e gjithë bota

29 maji ka shënuar zyrtarisht hapjen e sezonit turistik për Velipojën. Ndonëse e pa favorizuar nga kushtet atmosferike, u organizuan një...