vendim

12 milionë lekë për kurimin e ish-kreut të KQZ-së, zbardhet vendimi i qeverisë

Me një vendim të Këshillit të Ministrave është akorduar një shumë prej 12 milionë lekësh të vjetra për mjekimin e ish-kreut...

Gjykata e Tiranës zbardh vendimin për lirimin e Fatjon Muratit

Gjykata e Tiranës ka zbardhur vendimin për Fatjon Muratin, të cilit, masa e sigurisë "Arrest me burg", iu zëvendësua me masën...

Sefa thirrje Celibashit: PD nuk depoziton asnjë akt shtesë, vendosni sa më shpejt

Përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike i është drejtuar me një kërkesë Kryekomisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashit. Ai ka kërkuar që vendimi...

“Vis Martinaj më shkroi nga King Simba”, zbardhet vendimi që la në burg Jeton Lamin

Ndërkohë që prokuroria ka përfunduar hetimet duke dërguar për gjykim për shpërdorim detyre ish-policin Jeton Lami, gjykata e lartë ka zbardhur...

“Demokratët duhet të jenë më të bashkuar se kurrë”, Alibeaj pas vendimit të Apelit

Enkelejd Alibeaj ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit, e cila vendosi që çështja për vulën të kalojë për rigjykim...

Berisha: Anëtarët, simpatizantët e PD të ngrihen në lartësinë e misionit historik

Sali Berisha i bëri thirrje anëtarëve dhe simpatizantëve të Partisë Demokratike që të ngrihen në lartësinë e misionit të tyre historik,...

“Një kryetar njeh historia e PD”, e reja pret në kafen e selisë vendimin për vulën

Këtë të premte, Gjykata e Apelit do të marrë vendimin përfundimtar se kujt do t’i takojë vula dhe logoja e Partisë...

Byroja merr vendimin: Rrëzohet ankesa e deputetëve të opozitës

Byroja e Kuvendit ka zhvilluar një mbledhje për të shqyrtuar ankimin e deputetëve Flamur Noka, Edi Paloka, Belind Këlliçi, Sali Berisha. Mbledhja...

Gjykata Kushtetuese jep vendimin për mandatin e ministres Olta Xhaçka

Gjykata Kushtetuese ka dhënë këtë të hënë vendimin për mandatin e deputetes për ministren e Jashtme, Olta Xhaçka. Ajo ka pranuar kërkesën...

Çështja e Xhaçkës, Shehaj: Nëse s’i hiqet mandati, dëm për besueshmërinë e gjykatës

Sipas deputetit të Partisë Demokratike, Agron Shehaj, vendimi për Olta Xhaçkën është shumë i thjeshtë. “Ne besojmë se Gjykata Kushtetuese ka krijuar...

Elvis Hoxha: Ndërkombëtarët këshillojnë, por Kosova vendos vetë

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje Elvis Hoxha ka shtjelluar në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania strategjinë se...

Gjykata jep nesër vendimin për kolegjin turk, “Mehmet Akif”

Ditën e nesërme, Gjykata Administrative e Shkallës së Parë do të japë vendimin në lidhje me mbylljen e kolegjit turk, "Mehmet...

Larg marrëveshjes për territorialen, PD: Vendim politik

Duket ende larg një marrëveshje mes mazhorancës dhe opozitës për një reformë të re territoriale e të pakontestueshme nga palët. Ndonëse...

Nuk do kundërshtoj vendimin për bastisjen e shtëpisë në Florida, thotë Trump

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka thënë se nuk do të kundërshtojë lëshimin e urdhrit që lejon agjentët e FBI-së të...

Shkarkohet nga detyra prokurori i Tiranës

Prokurori i Tiranës, Gjon Kodra është shkarkuar nga detyra këtë të mërkurë. Vendimi u dha nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit. Prokurori ishte...

Qeveria e Kosovës vendime të reja për çmimet e produkteve bazë të shportës

Qeveria e Kosovës ka shtuar në agjendën legjislative të këtij viti edhe Projektligjin për mbrojtjen e furnizimit me produkte thelbësore. Kryeministri i...