vendim

Dita kombëtare pa makina, ndalohet qarkullimi në akset kryesore të qyteteve

3 prilli është dita kombëtare pa makina. Vendimi i qeverisë përcaktoi të dielën e parë të çdo muaji si ditën kur...

Ambasada Amerikane: Vendimi i Bashës meriton respekt

Vendimi i Lulzim Bashës për të dhënë dorëheqjen nga kryetar i PD-së meriton respekt. Kështu deklaroi Ambasada Amerikane përmes një reagimi në...

Deputetët respektojnë vendimin e Kushtetueses për mosshkarkimin e Metës

Deputetët e Partisë Socialiste janë shprehur se respektojnë vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila rrëzoi kërkesën e Kuvendit për shkarkimin e...

Gjermania njeh patentat shqiptare

Sot Bundestagu gjerman vendosi njohjen e patentave shqiptare. I njëjti vendim vlen dhe për patentat e Kosovës. Zbatimi pritet të ndodhë sapo...

Gjykata dënon ish-ministrin Tahiri me 3 vjet e 4 muaj burg

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka dhënë vendimin për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin. Gjykata lë në...

Shpallen 3 zona turistike nën mbrojtjen e shtetit

Qeveria ka vendosur të shpallë parqe natyrore Lumin e Vjosës, Luginën e Shalës dhe Parkun e Munellës. Lajmi u bë me dije...