veriu

Koreja e Jugut dhe SHBA lëshojnë raketa në përgjigje të Koresë së Veriut

Ushtria e Koresë së Jugut ka kërkuar falje pasi një lëshim i dështuar i raketës gjatë një stërvitjeje të përbashkët me...

Milaim Zeka: Serbia do kërkojë autonomi për veriun e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç do të kërkojë autonomi për Veriun e Kosovës. Kështu tha publicisti nga Kosova, Milaim Zeka në një...

Kurti dhe Haradinaj përplasen për Veriun në Kuvend

Veriu ka përplasur kryeministrin e Kosovës Albin Kurti dhe liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në seancën e...

‘Mirë se vini në Bashkimin e Komunave Serbe’, Veriu zgjohet me parulla

Të katër komunat në veri të Kosovës janë zgjuar mëngjesin e sotëm me mesazhin “Mirë se vini në Bashkimin e Komunave...

‘Fashist me përvojë’, Grenell akuza Kurtit për reciprocitetin

Richard Grenell, ish-i dërguari i posaçëm i SHBA për dialogun Kosovë-Serbi ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, të...

Balluku: Drejtuesit e automjeteve drejt Veriut të shmangin ‘Rinasin’

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturën Belinda Balluku në një komunikimi për mediat nga rruga e Rinas bëri thirrje që të shmanget...

Kim Yong Un mbikëqyr testin për raketën ndërkontinentale të Koresë

Me një stil hollivudian, Kim Jong Un i tregoi botës thesarin e tij të ri në rritjen e arsenalit të tij...