veriut

Vendimi për komunën në Mitrovicën e Veriut, reagon ambasada e SHBA

Ambasada e Shteteve të Bashkuara (SHBA) në Kosovë tha të mërkurën se vendimi i autoriteteve lokale në Mitrovicë të Veriut për...

Thirrjet për marshim drejt Veriut, Zveçla: Refuzojini, nuk i shërbejnë Kosovës

Policia e Kosovës iu ka kërkuar qytetarëve që t’i injorojnë disa thirrje që po qarkullojnë për protestë dhe marshim drejt veriut...

Koreja e Veriut lëshon raketën ndërkontinentale, rrezja mund të arrinte SHBA

Koreja e Veriut ka lëshuar një raketë balistike ndërkontinentale (ICBM) me rreze të mjaftueshme për të goditur territorin e SHBA-së, tha...

Koreja Veriore lëshon raketë pasi paralajmëroi përgjigje të ashpër ndaj SHBA-së

Koreja e Veriut lëshoi një raketë balistike me rreze të shkurtër të enjten, tha ushtria e Koresë së Jugut. Koreja e Veriut...

Gjyqtarët serbë dorëhiqen nga gjykatat në Mitrovicë të Veriut

Këtë të hënë gjyqtarët serbë dhe punonjësit administrativë në Mitrovicë të Veriut kanë dhënë dorëheqje. Në gjykatën e këtij qyteti punonin...

Vuçiç: Serbët në Kosovë nuk do të mbeten pa mbështetjen e Serbisë

Populli serb në Kosovë nuk do të mbetet pa mbështetjen e Serbisë sepse është e rëndësishme që ata të jenë të...

Raketa e Koresë së Veriut bie në Jug, përgjigjet Seuli

Koreja e Veriut dhe ajo e Jugut kanë lëshuar për herë të parë raketa në ujërat e brigjeve të njëra-tjetrës. Seuli u...

Koreja e Veriut lëshon raketën e gjashtë balistike në dy javë

Koreja e Veriut lëshoi ​​dy raketa të tjera balistike të enjten, hera e gjashtë në më pak se dy javë. Pheniani të...

Koreja e Veriut lëshon raketa balistike mbi Japoni

Koreja e Veriut ka lëshuar një raketë të dyshuar mbi Japoni, në atë që duket të jetë një përshkallëzim i qëllimshëm...

Koreja e Veriut mohon furnizimin me armë të Rusisë

Koreja e Veriut thotë se nuk i ka shitur kurrë armë Rusisë dhe nuk ka plane ta bëjë këtë në të...

Bërnabiç me mesazhe paqeje nga Mitrovica e Veriut: Na intereson stabiliteti

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç tha se nga Mitrovica e Veriut, ku po qëndron për vizitë, dëshiron të përçojë mesazhe të...

Koreja e Jugut-SHBA nisin stërvitjen më të madhe ushtarake ndër vite

Shtetet e Bashkuara dhe Koreja e Jugut nisën stërvitjen e tyre më të madhe ushtarake të kombinuar në vite të hënën,...

Krerët serbë të komunave veriore takojnë kreun e KFOR, paralajmërimi i Rakiç

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiç dhe kryetarët serbë të komunave veriore të Kosovës, Milan Radojeviç, Zoran Todiç, Srgjan Vuloviç dhe...

Serbët e Veriut ankohen se nuk kanë dijeni për targat dhe reciprocitetin

Serbët e veriut të vendit janë shprehur se nuk janë në dijeni për vendimin e djeshëm të Qeverisë së Kosovës rreth...

Ish-ministri i Jashtëm i RMV-së: Procesi i anëtarësimit në BE, i bllokuar

Për ish-ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Nikola Dimitrov, procesi i zgjerimit të BE-së mund të konsiderohet pa frikë i...

Qytetarët në RMV thonë se nuk kanë lekë për pushime

Heqja e kufizimeve nga COVID-19, ka shtuar numrin e turistëve në Maqedoninë e Veriut. “Interesimi për këtë vit është mjaft i madh....