veteranët

Përfundon pa marrëveshje takimi i Kurtit me veteranët, protestat vijojnë

Takimi mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe përfaqësuesve të veteranëve të UÇK ëshët mbyllur pa një dakordësi mes palëve. Faton Klinaku,...

Sot pritet takimi i Kurtit me veteranët

Takimi i kryeministrit Albin Kurti me veteranët e UÇK-së pritet të mbahet sot. Ishte kryeministri Kurti që nëpërmjet një kërkese të siguruar...

Rritet paga minimale në Kosovë, lihen jashtë veteranët

Kuvendi i Kosovës ka votuar në parim projektligjin që i hapë rrugë rritjes së pagës minimale. Në këtë projektligj parashihet rritja e pagës minimale në 264 euro,...