vetëvrasje

Tentoi vetëvrasjen nga ura pas ndarjes nga e dashura, shpëtohet lojtari i njohur

Pas disa orësh negociata me policinë dhe komunikim me psikologun është bërë i mundur qetësimi i futbollistit Aleksis Beka Beka, i...

“Shitësi i helmeve” në Kanada shkakton 88 vdekje në Mbretërinë e Bashkuar

Dhjetëra njerëz në Britaninë e Madhe humbën jetën pasi blenë një substancë helmuese nga një shitës në Kanada, i cili akuzohet...

“Probleme me gruan”, gazetarja: Spanjolli në Divjakë preu damarët në duar dhe qafë

Prokuroria e Lushnjës ka nisur hetimet lidhur me vdekjen e shtetasit spanjoll Francisco Javier Carraso Cervilla, më 21 mars në Divjakë,...

U raportua si vetëvrasje, nis hetimi për spanjollin e gjetur pa jetë në Divjakë

Prokuroria e Lushnjës ka nisur hetimet lidhur me vdekjen e shtetasit spanjoll Francisco Javier Carraso Cervilla, disa ditë më parë në...

Japoni, 514 fëmijë kanë kryer vetëvrasje në vitin 2022 

Një numër rekord i fëmijëve të shkollave fillore dhe të mesme në Japoni - 514 prej tyre - kryen vetëvrasje në...

Tiranë| Gjendet i vrarë 63-vjeçari, dyshimet e para

Një 63-vjeçar dyshohet se është vetëvrarë, me çifte, në banesën e tij. Ngjarja ka ndodhur në Prush, Gropaj këtë të enjte. Grupi hetimor...

Tentativë për vetëvrasje në burgun e Drenovës

Një tjetër rast i tentativës për vetëvrasje në burgun e Drenovës në Korçë. Burime bëjnë me dije se 28-vjeçari Pandi Stefo, ka...

Vetëvaret 55-vjeçarja në Kamzë, shoqërohet bashkëshorti

Një 55-vjeçare dyshohet se është vetëvarur në lagjen Frutikulturë, në Kamzë, Tiranë. Ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 15:00 në ambientet...

Një i burgosur në Drenovë tenton të vrasë veten

Një i burgosur në burgun e Drenovës në Korçë ka tentuar të vrasë veten duke përdorur çarçafët si litarë për t’u...

Avokati i Popullit ngre grup pune për vetëvrasjen e të burgosurit në Durrës

Institucioni i Avokatit të Popullit ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur këtë të hënë, ku një i...

Vdekja e 31-vjeçarit në dhomën e sigurisë, Avokatja e Popullit radhit shkeljet

Avokatja e popullit Erinda Ballanca bëri një analizë së dhomës së sigurisë në komisariatin e Kavajës ku vdiq të mërkurën 31-vjeçari...

Vetëdigjet brenda automjetit i riu në Elbasan

Mbrëmjen e djeshme Armand Mici, 32-vjeç u gjend i pajetë brenda automjetit të tij në rrugën e vjetër Elbasan-Krrabë. Policia bën me...