vetting

Nis vettingu në Policinë e Shtetit, hidhet shorti për 36 emrat e parë të drejtuesve

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore zhvilloi procedurën e hedhjes së shortit të parë për vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë...

Pedagogu Dhoska: Vettingu tremb rektorët dhe dekanët

Pedagogu Klodian Dhoska deklaroi se vettingu tremb rektorët dhe dekanët e universiteteve. Në një intervistë për Euronews Albania, Dhoska u shpreh se...

Vetting për politikanët? Propozimin për të rivlerësuar veten, deputetët e rrëzuan

Kur ngjizej drafti i reformës në drejtësi në 2015-n, një pjesë e mirë e shqiptarëve as që ja dinin kuptimin fjalës...

Juristja: Prokurorët dhe gjyqtarët po largohen nga detyra, nuk justifikojnë pasuritë

Juristja, Eneida Bozheku deklaroi se ka shumë gjyqtarë dhe prokurorë të cilët po largohen nga sistemi i drejtësisë, për shkak se...

Rasti i 11-vjeçares, Albin Kurti: Vetting gjyqtarëve dhe prokurorëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se nuk ka alternativë tjetër, përveç vettingut ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve në vend. Në një konferencë...

Prokurori i Durrësit, Arjan Ndoja del para vetingut

Mëngjesin e së premtes ka nisur seanca në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoja. Drejtoria e Sigurimit të...