viktima

Ngjarja e rëndë me 2 viktima në Kavajë, policia jep informacion zyrtar

Policia ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmjen e kësaj të mërkure në Kavajë, ku...

Viktima nga shpërthimi i fabrikës së çokollatës në Pensilvani

Tre persona humbën jetën në një shpërthim që ndodhi në një fabrikë çokollate në Pensilvani dhe katër janë të zhdukur, njoftuan...

Të paktën 5 emigrantë kanë vdekur në ujërat e Tunizisë, 33 të zhdukur

Të paktën pesë emigrantë humbën jetën, 33 rezultojnë të zhdukur, ndërsa 84 u shpëtuan. 4 anije me emigrantë nga Afrika u fundosën...

Lufta e bandave në Haiti: Të paktën 187 njerëz të vrarë në më pak se dy javë

Organizata e KOmbeve të  Bashkuara (OKB) deklaroi se të paktën 187 persona humbën jetën dhe 150 të tjerë u plagosën në...

“Zemra do ju digjet”- Nuk vonon hakmarrja për vrasjen e gjyshit që “shiti” mbesën

Mediat greke shkruajnë se vrasja e 45-vjeçarit në fshatin Drosero Xanthi në Greqi, ka krijuar një valë pasigurie për shkak të...

Humb jetën drejtuesi i “Audit”, 3 viktima nga aksidenti tragjik në Sauk

Një aksident tragjik me 3 viktima ka ndodhur këtë të enjte në Tiranë. Klevis Ruçaj, shoferi 20-vjeçar dhe 2 pasagjeret e mjetit...

Rreth-rrotullimi i Saukut “njollë e zezë”, aksidenti me 2 viktima, i pari pas hapjes

Një aksident i rëndë me dy viktima ndodhi mbrëmjen e kësaj të enjteje tek nënkalimi i TEG-ut. Bëhet fjalë për aksidentin e...

Audi “fluturoi” nga mbikalimi mbi makinën në autostradë, pamjet pas aksidentit

Një aksident i rëndë me pasojë vdekje ndodhi këtë të enjte rreth orës 18:00 në Tiranë. Euronews Albania ka siguruar pamjet pak...

Shqipëria në 3 vite COVID, sa viktima janë shënuar që nga fillimi i pandemisë

3 vite më parë në 9 mars të vitit 2020, u identifikuan dy rastet e para me COVID-19 në Shqipëri. Lajmi se...

Përplasen dy avionë ushtarakë në Romë, humbin jetën pilotët

Dy avionë ushtarakë u përplasën gjatë fluturimit pranë Guidonia Monte Celio, një qendër në periferi të Romës. Mediat italiane bëjnë me dije...

Viktima e atentatit në Shkup dhuroi shtëpi për të varfrit dhe para për tërmetin

Jeton Krivanjeva, një nga shqiptarët që mbeti i vrarë nga atentati me dy viktima në Shkup ishte i njohur edhe për...

6 shqiptarë të vdekur në aksidentin hekurudhor në Greqi, Xhaçka shpreh ngushëllimet

6 shqiptarë mbetën të vdekur pas aksidentit tragjik në Greqi ku një tren udhëtarësh u përplas me një tren mallrash. Bëhet fjalë...

“Më ndihmoi një fëmijë për ta nxjerrë”, flet i dashuri i viktimës shqiptare në Greqi

Ifigjenia Micka, ishte një nga viktimat e aksidentit tragjik në Greqi ku një tren udhëtarësh u përplas me një tren mallrash. 23-vjeçarja...

Flamuri gjysmështizë, sot ditë zie kombëtare në nder të viktimave në Greqi

Sot është ditë zie kombëtare në nder të viktimave të aksidentit tragjik në Greqi që i mori jetën të paktën 57...

Dyshohet për 4 shqiptarë të vdekur nga përplasja e trenave në Greqi

Katër shqiptarë dyshohen se janë në mesin e viktimave të tragjedisë hekurudhore të ndodhur në Larisa të Greqisë. Nga vendi i ngjarjes,...

Tragjedia hekurudhore në Greqi, gazetari i Euronews: Nuk ka shpresë për të mbijetuar

Gazetari i Euronews Albania, Xhensil Shkëmbi thotë se nuk ka shpresë për të gjetur të mbijetuar në Larisa, pas përplasjes së...