viktimat

EMRAT| Kush janë dy viktimat e ngjarjes së rëndë në Kavajë

Dy të rinj kanë humbur jetën nga një konflikt me armë zjarri dhe thikë mbrëmjen e së mërkurës në Kavajë. Burime për...

7 vjet nga atentatet, Belgjika përkujton 32 viktimat e sulmeve të vitit 2016

Kryeministri i Belgjikës, Alexander de Croo dhe presidentja e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola morën pjesë në një ceremoni përkujtimore për viktimat...

“Fluturoi” nga mbikallimi, shoferi 20-vjeçar publikonte video me 270 km/h në Tik Tok

Një aksident i 'frikshëm' ndodhi mbrëmjen e djeshme në rrethrrotullimin e qendrës tregtare TEG, ku një automjet tip Audi a8 ‘fluturoi’...

“Viktimat mund të arrijnë në 100 mijë”, gazetari: 70% e varreve pa emër

Bora Zukali gazetar në Turqi tha në një intervistë për Euronews Albania se situata në Turqinë Jugore pas tërmetit mbetet e...

Protestuesi e PD mbajnë 1 minutë heshtje për viktimat e tërmetit në Turqi dhe Siri

Protestuesit e Partisë Demokratike kanë mbajtur 1 minutë heshtje në nder të viktimave të tërmetit në Turqi dhe Siri. Ishte deputeti demokrat...

Rritet drastikisht numri i viktimave nga tërmeti, Erdogan: Tragjedia e shekullit!

Vijon të rendohet bilanci i viktimave në Turqi dhe Siri. Deri më tani raportohet për më shumë se 21 mijë të...

Analisti deklaratë të fortë: Viktimat, i vetmi rezultat që pret Berisha në 11 shkurt

Analisti Genc Burimi, i ftuar në Euronews Albania, analizo protestën që pritet të mbahet në 11 shkurt nga opozita në Tiranë....

Rritet në mënyrë dramatike numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Ekipet e shpëtimit vazhdojnë të kërkojnë për shenja jete në rrënojat e mijëra ndërtesave, qe pa pas nje nga termetete më...

Rritet në mënyrë dramatike numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Numri i viktimave nga tërmeti në Turqi dhe Siri vazhdon të rritet në mënyrë dramatike. Aktualisht numri i tyre kalon 8,700 dhe...

Bora dhe shiu vështirësojnë kërkimet, viktimat mbi 4800. Shpëtohet nëna me 3 fëmijë

4800 viktima është deri më tani bilanci nga tërmeti që goditi një ditë më parë Turqinë dhe Sirinë. Shifër e cila...

Të paktën 920 viktima nga tërmeti në Afganistan

Të paktën 920 persona humbën jetën pasi një tërmet i fuqishëm i magnitudës 6.1 ballë goditi provincën Paktika në Afganistan. Sipas autoriteteve...

16 viktima në 107 aksidente rrugore në janar

Në muajin Janar 2022 janë shkaktuar 107 aksidente rrugore. Numri i të aksidentuarve është 147 persona, ku nga këta 16 kanë ndërruar...