vrau

Si nisi sulmi në Roterdam, 32-vjeçari vrau 3 persona e më pas i vuri flakën godinës

Një student ne Roterdam ka vrarë 3 persona të enjten. 32-vjeçari qëlloi për vdekje një nënë 39-vjeçare dhe vajzën e saj...

Vrau kolegun brenda në komisariat, dënohet me 35 vjet burg ish-polici Ludjan Zaimi

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 35 vjet burg ish-policin Ludjan Zaimi, i cili një vit më parë vrau me armë...

Dënohet me vdekje njeriu që vrau 11 persona në sinagogën e Pitsburgut

Një juri federale amerikane ka dënuar me vdekje sulmuesin që vrau 11 persona në një sinagogë në Pittsburgh në tetor 2018. Vendimi...

“Bëra punën, dua lekët” – Flet shqiptari që vrau shokun në karburant

“Nuk kisha asnjë motiv për të kryer vrasje. Kohët e fundit kam marrë kërcënime serioze për jetën nga viktima. Ndaj meje kanë ndodhur dy incidente të dhunshme nga...

Vrau gruan në shtëpinë e të atit, Apeli dënon me burg përjetë Elton Bengajn

Gjykata e Apelit të juridiksionit të përgjithshëm dënoi me burgim të përjetshëm Elton Bengajn për vrasjen e bashkëshortes Sabrina Bengaj. Ngjarja ndodhi...

Vrau 4 policë, Apeli lë në fuqi dënimin me 25 vjet burg për Dritan Dajtin

Gjykata e Apelit të Përgjithshëm ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Elbasanit, e cila bashkoi dy dënimet ndaj Dritan...

Vrau dhëndrin për divorcin e të bijës, Prokuroria: Burg përjetë për 52-vjeçarin

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar burg përjetë për Mexhit Picarin dhe 35 vite burg për vajzën e tij Dhurata Saliasin Picari....

Vrau pronarin e lokalit se nuk i dha raki, dënohet me 33 vjet burg 58-vjeçari

Gjykata e Apelit e Juridiksionit të Përgjithshëm ka dënuar me 33 vjet burg 58-vjeçarin Sofokli Shani, që vrau me armë zjarri...

Mori hakun e vëllait, vetëdorëzohet autori i vrasjes në Kavajë

Habib Rexha, 31-vjeçari që vrau Arjan Gosën dy ditë më parë në Kavajë është vetëdorëzuar në polici. Policia bëri me dije se...

Vrau kunatën me sëpatë, Gjykata lë në burg 58-vjeçarin

Gjykata e Elbasanit ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për 58-vjeçari Tefik Tashi, i cili ditë më parë vrau...

Vrau tetë persona me kamion gjatë maratonës, dënohet me mbi 200 vjet burg

Një mbështetës i grupit militant, Shteti Islamik, është dënuar me disa burgime të përjetshme nga një gjykatë në Nju Jork. Sayfullo Saipov...

Përdhunuesi vret 6 persona në Oklahoma dhe më pas vetëvritet

Një dhunues seksual dhe përdhunues nga Oklahoma, i cili u lirua nga burgu disa vite më parë, vrau gjashtë persona, gruan...

Vrau me thikë 20-vjeçarin në Tiranë, vetëdorëzohet në polici 18-vjeçari

Është vetëdorëzuar në polici 18-vjeçari Axel Hoxha i akuzuar për vrasjen e 20-vjeçarit Stivën Toshkëzi 3 ditë më parë më Tiranë. Policia...

Vrau burrin që abuzoi me vajzën, gazetari: E kishte ndarë mendjen 24 orë përpara

Në emisionin Review në Euronews Albania, temë e të cilit këtë të diel ishte ngjarja e rëndë me tre gra të...

U raportua si aksidentale, zbardhet ngjarja e rëndë, babai vrau djalin me çekiç

Një 50-vjeçar ka humbur jetën në Korçë mbrëmjen e së premtes, pasi është goditur me çekiç në kokë nga i ati. Ngjarja...

I qetë dhe me kokën lart, del në gjykatë 80-vjeçari që vrau gruan dhe vëllanë

80-vjeçari Xhevit Sinani i cili vrau bashkëshorten dhe vëllanë, ka mbërritur në Gjykatën e Elbasanit ku pritet të njihet me masën...