vriten

Vriten dy ukrainas të akuzuar për bashkëpunim me autoritetet ruse

Dy ukrainas të akuzuar për bashkëpunim me autoritetet ruse janë vrarë, njëri nga të shtënat në afërsi të Moskës dhe tjetri...

Pronat, ndër arsyet më të shpeshta pse konfliktohen e vriten shqiptarët

Pronat janë ndër arsyet kryesore pse shqiptarët zihen, konfliktohen dhe shkojnë deri te vrasja e njeri-tjetrit. Çështje të tilla jo pak herë përfundojnë edhe me gjyqe...

Festa kthehet në tragjedi, 2 adoleshentë vriten dhe 4 plagosen në Misisipi

Dy adoleshentë u vranë dhe të paktën katër u plagosën kur një sulmues hapi zjarr në një festë në shtëpi në...

10 anëtarë të së njëjtës familje vriten brenda shtëpisë së tyre në Afrikën e Jugut

Dhjetë anëtarë të së njëjtës familje janë qëlluar për vdekje në një sulm në shtëpinë e tyre në Afrikën e Jugut,...

Ish-deputeti indian dhe vëllai i tij vriten para kamerave

Ish-politikani indian Atiq Ahmed, i dënuar për rrëmbim dhe i akuzuar për vrasje, si dhe vëllai i tij, u vranë teksa...

Siri, 53 civilë vriten me plumb në kokë teksa mblidhnin tartuf

Në sulmin e sotëm në juglindje të qytetit Al-Sukna në provincën qendrore të Sirisë, Homs, u vranë të paktën 53 civilë...

Masakër në Meksikë, vriten me breshëri plumbash 9 persona brenda lokalit

Të paktën nëntë persona u vranë, përfshirë katër gra, pasi persona të armatosur hynë në një lokal dhe hapën zjarr në...

Rinisin tensionet dhe përplasjet ne kufirin Armeni-Azerbajxhan, vriten 49 ushtarë

Tensionet po rriten sërish mes Armenisë dhe Azerbajxhanit. Raportohet se në përplasjet  e fundit janë vrarë të paktën 49 ushtarë armenë. Ministria...

Dy policë bullgarë vriten nga një autobus që transportonte emigrantë

Dy oficerë policie bullgarë u vranë të enjten teksa u përpoqën të ndalonin një autobus me emigrantë që kishin hyrë ilegalisht...

Vriten rreth 110 mijë pula në Gjermani, shkak gripi i shpendëve

Rreth 110 mijë pula janë vrarë për shkak të shpërthimit të gripit të shpendëve H5N8 në një fermë në Gjermaninë veriore,...

Vriten dy gra gjatë një sulmi në një shkollë në Suedi

Dy gra rreth të 50-tave humbën jetën pas një sulmi me thikë në një shkollë të mesme në qytetin suedez Malmo. Dyshohet...